Architektura
ARCHITEKTURA
Skocznie w Wiśle romont

Będzie remont skoczni narciarskich w Wiśle?

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Skocznie, na których uczył się Adam Małysz, mają szanse na remont. Rewitalizacja małych skoczni narciarskich w Wiśle może ruszyć dzięki zaangażowaniu Adama Małysza i prezydenta Komorowskiego.

Jak podaje „Gazeta Codzienna” do starostwa dotarły niezbędne do rozpoczęcia prac remontowych dokumenty. Teraz małe skocznie w centrum Wisły, na których pierwsze kroki w skokach narciarskich stawiał Adam Małysz, mają szanse na remont i odbudowę.

 >>Skocznia w Lublinie. Stowarzyszenie Krokiewka dostało teren pod skocznię

Jak przypomina gazeta „Orzeł z Wisły” zrobił bardzo wiele by pozyskać środki na odbudowę zrujnowanych skoczni. Przedstawiciele klubu KS Wisła Ustronianka mówią, że chcą zamknąć wszystkie formalności do końca tego roku i wiosną 2013 rozpocząć prace remontowe. Jak ustaliła gazeta, jeśli wszystko dobrze pójdzie pierwsi skoczkowie pojawią się na skoczniach w Wiśle zimą 2013 roku. Nowe skocznie to dość poważne przedsięwzięcie architektoniczno – budowlane.

14 metrowa wieża sędziowska i trzy skocznie stoją na tzw. maszerującej skarpie. To oznacza, że ich przebudowa wymaga zastosowania specjalnych fundamentów. W Wiśle Centrum mają powstać dopasowane do obowiązujących przepisów trzy skocznie HS-10, HS-20 i HS-40.

Więcej w serwisie gazetacodzienna.pl

>>Najpiękniejsza skocznia narciarska świata – Holmenkollbakken w Oslo

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.05.2012 10:40
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.