archirama.pl

Bezkrólewie na budowie Narodowego Forum Muzyki zaszkodzi inwestycji?

Czy Narodowe Forum Muzyki przetrwa zimę? – zastanawiają się dziennikarze Gazety Wrocławskiej. Według robotników pracujących przy budowie największej hali koncertowej we Wrocławiu konstrukcja jest fatalnie zabezpieczona przed zimnem i wilgocią. Gdy nadejdą mrozy, mogą poważnie zaszkodzić inwestycji. Co się dzieje na budowie Narodowego Forum Muzyki

NFM będzie gotowe najwcześniej w 2014 roku

Konflikt z wykonawcą sprawił, że budynek zostanie oddany z co najmniej rocznym opóźnieniem

Fot: Kuryłowicz & Associates

- Woda kapie przez szczeliny dylatacyjne, przez wszystkie piętra na dolne kondygnacje. W budynku brakuje zadaszenia. Na ścianach robią się zacieki. Gdy przyjdą mrozy, tynki popękają i poodpadają ze ścian. Aż szkoda na to patrzeć – mówi informator Gazety Wrocławskiej.

Zalane garaże?

Najgorzej sytuacja wygląda ponoć w części garażowej i foyer Forum. Wcześniej ściany budynku były osuszane przez maszyny należące do firmy Mostostal, która niedawno zerwała kontrakt z miastem na zbudowanie NFM.

Narodowe Forum Muzyki oddane rok później?

Obecnie po placu budowy krząta się jedynie kilku robotników, którzy prowizorycznie próbują zabezpieczyć inwestycję przed mrozami. Jednak do czasu wyłonienia nowego wykonawcy, nie ma komu zająć się placem budowy.

"Woda może kapać"

Inwestycją zarządza miejska spółka Wrocławskie Inwestycje. Według jej rzecznika, Marka Szemplińskiego, obiekt jest zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi. - Dolne piętra budynku nie są zalane, ale też nie można powiedzieć, że jest tam sucho. Przez otwory dylatacyjne może dostawać się woda. Ważne, aby się nie zbierała – tłumaczy w rozmowie z Gazetą Wrocławską Marek Szempliński.

Czytaj więcej na stronie Gazety Wrocławskiej

Autor: mjc
Zdjęcia: Kuryłowicz & Associates, wroclaw.pl
Data publikacji: 21.11.2012 15:37

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!