archirama.pl

Białystok: Stara elektrownia zamieni się w galerię sztuki

Warszawska pracownia WXCA wygrała konkurs na projekt nowej galerii sztuki, która powstanie w Białymstoku w dawnej elektrowni.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak donosi „Kurier Poranny” koncepcja warszawskiej pracowni wygrała z 42 projektami konkurencji. Prof. Konrad Kucza-Kuczyński, przewodniczący sądu konkursowego podkreślał na łamach gazety, że poziom był naprawdę wysoki i było z czego wybierać.

Koncepcja pracowni WXCA wygrała, bo architekci zaproponowali nie tylko ciekawe rozwiązanie przebudowy dawnej elektrowni, ale również stworzyli ciekawą koncepcję zagospodarowania przestrzeni wokół galerii. Rozwiązali kwestię połączenia budynku z bulwarami i przepływającą obok rzeką.

Jak pisze gazeta projektanci nie tylko zaproponowali zbudowanie tarasów nad rzeką Białą, ale zagospodarowali parter budynku tworząc przestrzeń dla restauracji i barów. Od frontu galerii w projekcie znalazła się przestrzeń do organizowania koncertów i imprez.

>>Budowa Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia” opóźniona

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.04.2012 13:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!