Architektura
ARCHITEKTURA
Biennale w Wenecji

Konkurs na wystawę w pawilonie. Biennale w Wenecji. Zaprojektuj wystawę na Biennale w Wenecji. Ruszył konkurs na projekt wystawy w Polskim Pawilonie.

  • Komentarze

Biennale w Wenecji. Zaprojektuj wystawę na Biennale w Wenecji. Ruszył konkurs na projekt wystawy w Polskim Pawilonie.

Plan Pawilonu Polskiego w Wenecji, z archiwum Zachęty

Fot: archiwum Zachęty

Biennale w Wenecji. Zaprojektuj wystawę na Biennale w Wenecji -ruszył konkurs na projekt wystawy w Polskim Pawilonie. Sprawdźcie jakie trzeba spełniać kryteria.

Biennale w Wenecji. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki ogłosiły konkurs na projekt wystawy, która zostanie zrealizowana w Polskim Pawilonie i zaprezentowana podczas 14. Międzynarodowej Wystawy Architektury w Wenecji w 2014 roku pod ogólnym tytułem „Fundamentals".

Konkurs na projekt wy stawy - Biennale w Wenecji

Aby zgłosić projekt wystawy do Polskiego Pawilonu  na Biennale w Wenecji trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim przesłany projekt kuratorski powinien zawierać koncepcję wystawy, pełny scenariusz wystawy wraz z wizualizacją, streszczenie scenariusza wystawy oraz kosztorys produkcji wystawy. Sam kurator zaś, bądź w przypadku zespołu kuratorskiego co najmniej jedna osoba musi posiadać wykształcenie wyższe, doskonale poruszać się po zagadnieniach współczesnej architektury oraz mieć  doświadczenie kuratorskie w organizowaniu wystaw, a także władać językiem angielskim.

Biennale w Wenecji – jak nadesłać prace konkursową

Projekt wystawy na Biennale w Wenecji powinien być nadesłany anonimowo. Oznacza to, że nie mogą być na nim umieszczone nazwiska kuratora bądź kuratorów projektu. Na projekcie należy umieścić godło, a następnie powtórzyć je na załączonej kopercie. W tej samej kopercie powinny także znaleźć się informacje: powtórzenie godła, imię i nazwisko kuratora, adres i telefon, CV oraz podpisane oświadczenie, że projekt kuratorski jest dziełem kuratora i prawa autorskie należą do niego.

Konkurs na projekt wystawy na Biennale w Wenecji – po ogłoszeniu wyników wystawa pokonkursowa

Prace konkursowe na projekt wystawy w Polskim Pawilonie na Biennale w Wenecji wraz ze streszczeniami scenariusza będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej po ogłoszeniu wyników. Udostępnienie pełnego scenariusza wystawy wraz z wizualizacją projektu nastąpią za pisemną zgodą kuratora.

Konkurs na projekt wystawy na Biennale w Wenecji - terminy

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w konkursie na projekt wystawy na Biennale w Wenecji powinny przesłać projekt do 15 września 2013 roku (decyduje data stempla pocztowego, z tym że graniczną datą nadejścia projektów do rozpatrzenia jest termin posiedzenia Jury konkursu w dn. 01.10.2013 roku) na adres:

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
pl. Małachowskiego 3
00-916 Warszawa
z dopiskiem „Biennale Architektury 2014"

Pełne warunki i zasady uczestnictwa w konkursie na projekt wystawy podczas Biennale w Wenecji dostępne są pod linkiem http://www.zacheta.art.pl/article/view/1404/konkurs-la-biennale-di-venezia-2014

Dodatkowych informacji udziela Joanna Waśko – j.wasko@zacheta.art.pl

14. Międzynarodowa Wystawa Architektury – la Biennale di Venezia „Fundamentals" odbywać się będzie od 7 czerwca do 23 listopada 2014. Kuratorem generalnym wystawy jest Rem Koolhaas.

przeczytaj rowniez
Autor: Dorota Tomaszewska
Zdjęcia: archiwum Zachęty
Data publikacji: 20.06.2013 11:51
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.