Architektura
ARCHITEKTURA
Nowy biurowiec w centrum Warszawy

Biurowiec Chmielna 25 projektu Bulanda Mucha Architekci - otwarty!

  • Komentarze

Biurowiec Chmielna 25 projektu Bulanda Mucha Archtekci - otwarty!

Chmielna 25 - biurowo-handlowy obiekt w centrum Warszawy autorstwa Andrzeja Bulandy i Wojciecha Muchy.

Fot: materiały prasowe
  • architektura-warszawy-chmielna25-lhi-powierzchnie-biurowe-bulanda-mucha-architekci/chmielna25-lhi-powierzchnie-biurowe-bulanda-mucha-architekci (4)
  • architektura-warszawy-chmielna25-lhi-powierzchnie-biurowe-bulanda-mucha-architekci/chmielna25-lhi-powierzchnie-biurowe-bulanda-mucha-architekci (5)

Chmielna 25 - biurowo-handlowy obiekt w centrum Warszawy autorstwa Andrzeja Bulandy i Wojciecha Muchy został uroczyście otwarty przez firmę LHI.

Chmielna 25. Architektura Warszawy została wzbogacona o nowy biurowiec na Chmielnej. Pod numerem 25 powstała nowa inwestycja zrealizowana przez LHI. Budynek Chmielna 25 to siedmiokondygnacyjny obiekt dysponujący blisko 3800 mkw powierzchni biurowej oraz 1700 mkw powierzchni handlowo-usługowej na poziomie -1 i 0. Z założenia obiekt swoją formą miał nawiązywać do charakteru kamienic położonych w bezpośrednim sąsiedztwie. Architekci Chmielnej 25 Andrzej Bulanda i Wojciech Mucha w swojej koncepcji luźno nawiązali do zabudowy podwórek typu studnia umieszczając w centralnej części budynku atrium o wysokości 5 kondygnacji, które zostało przykryte szklanym dachem. Rozwiązanie to doświetla biurowe wnętrza, a także pomieszczenia z oknami wychodzącymi na patio. Tył budynku skierowany jest na zadrzewione podwórko przy ulicy Widok 14, natomiast z pomieszczeń usytuowanych od strony północno-wschodniej wychodzi widok na dziedziniec sąsiedniej kamienicy. Na 5. piętrze biurowca znajduje się taras. Najemcom oddano także do użytku niewielką kawiarnię na terenie obiektu. Każde piętro budynku wyposażone jest w prysznice. Użytkownicy obiektu mają także do dyspozycji stanowiska parkingowe dla rowerów. Na najniższym poziomie zaprojektowano zaś 25 miejsc parkingowych wraz ze stanowiskiem do ładowania samochodów elektrycznych. Część handlową budynku w całości zajmie SMYK, natomiast w strefie biurowej swoją siedzibę  będzie miał inwestor - LHI, a także Nextep Group.

Chmielna 25 z certyfikatem LEED

Kilka dni przed otwarciem biurowca komisja certyfikująca przyznała Chmielnej 25 ekologiczny certyfikat LEED na poziomie GOLD. Jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na świecie systemów oceny oparty na standardach stworzonych przez amerykańską komisję budownictwa ekologicznego.

Nowo otwarty obiekt biurowo-usługowy zaprojektowała pracownia Bulanda, Mucha Architekci. Generalnym wykonawcą Chmielnej 25 była firma Budner S.A. Inwestycja została zrealizowana w 18 miesięcy.

przeczytaj rowniez
Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 25.10.2013 15:11
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.