archirama.pl

Biurowiec Chmielna 25 projektu Bulanda Mucha Architekci - otwarty!

Chmielna 25 - biurowo-handlowy obiekt w centrum Warszawy autorstwa Andrzeja Bulandy i Wojciecha Muchy został uroczyście otwarty przez firmę LHI.

Biurowiec Chmielna 25 projektu Bulanda Mucha Archtekci - otwarty!

Chmielna 25 - biurowo-handlowy obiekt w centrum Warszawy autorstwa Andrzeja Bulandy i Wojciecha Muchy.

Fot: materiały prasowe

Chmielna 25. Architektura Warszawy została wzbogacona o nowy biurowiec na Chmielnej. Pod numerem 25 powstała nowa inwestycja zrealizowana przez LHI. Budynek Chmielna 25 to siedmiokondygnacyjny obiekt dysponujący blisko 3800 mkw powierzchni biurowej oraz 1700 mkw powierzchni handlowo-usługowej na poziomie -1 i 0. Z założenia obiekt swoją formą miał nawiązywać do charakteru kamienic położonych w bezpośrednim sąsiedztwie. Architekci Chmielnej 25 Andrzej Bulanda i Wojciech Mucha w swojej koncepcji luźno nawiązali do zabudowy podwórek typu studnia umieszczając w centralnej części budynku atrium o wysokości 5 kondygnacji, które zostało przykryte szklanym dachem. Rozwiązanie to doświetla biurowe wnętrza, a także pomieszczenia z oknami wychodzącymi na patio. Tył budynku skierowany jest na zadrzewione podwórko przy ulicy Widok 14, natomiast z pomieszczeń usytuowanych od strony północno-wschodniej wychodzi widok na dziedziniec sąsiedniej kamienicy. Na 5. piętrze biurowca znajduje się taras. Najemcom oddano także do użytku niewielką kawiarnię na terenie obiektu. Każde piętro budynku wyposażone jest w prysznice. Użytkownicy obiektu mają także do dyspozycji stanowiska parkingowe dla rowerów. Na najniższym poziomie zaprojektowano zaś 25 miejsc parkingowych wraz ze stanowiskiem do ładowania samochodów elektrycznych. Część handlową budynku w całości zajmie SMYK, natomiast w strefie biurowej swoją siedzibę  będzie miał inwestor - LHI, a także Nextep Group.

Chmielna 25 z certyfikatem LEED

Kilka dni przed otwarciem biurowca komisja certyfikująca przyznała Chmielnej 25 ekologiczny certyfikat LEED na poziomie GOLD. Jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na świecie systemów oceny oparty na standardach stworzonych przez amerykańską komisję budownictwa ekologicznego.

Nowo otwarty obiekt biurowo-usługowy zaprojektowała pracownia Bulanda, Mucha Architekci. Generalnym wykonawcą Chmielnej 25 była firma Budner S.A. Inwestycja została zrealizowana w 18 miesięcy.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 25.10.2013 15:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!