Nowa siedziba Siemensa zbudowana jest wokół struktury sześciu zaokrąglonych prostokątów. Na ich podstawie powstało sześć różnych dziedzińców ściśle współpracujących z miastem, które tworzą nowe przestrzenie do eksploracji dla mieszkańców Monachium.
Zwycięska koncepcja biurowca ma ambicje prezentować nową jakość w projektowaniu przyjaznemu środowisku w skali urbanistycznej. Budynek ma zapewniać standard dbałości o środowisko wyższy niż wymagane przez certyfikaty takie jak DGNB Gold czy LEED Platinum. Zaawansowane technologie autorstwa Siemensa zastosowane w projekcie mają zapewnić odpowiednią efektywność budynku przez cały czas jego przyszłego użytkowania.
Projektanci z Henning Larsen Architects postarali się, żeby ich dzieło było samowystarczalne energetycznie, a układ biur i delikatne nachylenie fasad zapewniało wystarczającą ilość światła dziennego. W projekcie dla Siemensa, architekci akcentują również ogromną dbałość o otwarte i zdrowe środowisko pracy korzystając ze zdrowych materiałów, ale również kładąc nacisk, oprócz komunikacji i innowacji, na integrację. Ta ujawnia się w organizacji biurowca w sposób ułatwiający tworzenie nowych więzi międzyludzkich. Różne poziomy są połączone kładkami dzięki czemu zachowano ciągłość komunikacji. A serce założenia, zadaszone atrium zlokalizowane po środku, jest z kolei miejscem, do którego można się dostać z każdej strony nowej siedziby Siemensa.
Poziom dachu jest dobrze przygotowany do wydarzeń publicznych, takich jak na przykład wystawy artystyczne, w czasie których zwiedzający mogą podziwiać piękną panoramę Monachium. Publiczny dostęp do biurowca Siemensa sprawia że, dzięki nieustannemu przepływowi gości i przechodniów, firma wraz z nową siedzibą prezentuje obraz korporacji dwudziestego pierwszego wieku – otwartej i zapraszającej.