archirama.pl

Biurowiec w Balicach pod Krakowem. Zobaczcie architekturę bryły biurowca z pracowni APA Zalewski Bubak

Bryła nowoczesnego biurowca powstaje w podkrakowskich Balicach. Projekt architektów APA Zalewski Bubak zwyciężył konkurs zorganizowany przez inwestora.

Biurowiec w Balicach pod Krakowem. Zobaczcie architekturę bryły biurowca z pracowni APA Zalewski Bubak

Bryła nowoczesnego biurowca powstaje w podkrakowskich Balicach. Projekt architektów APA Zalewski Bubak zwyciężył konkurs zorganizowany przez inwestora.

Fot: materiały prasowe

Architektura Krakowa. Bryła biurowca autorstwa pracowni APA Zalewski Bubak jest obiektem biurowo-usługowym klasy A. Projekt architektów zwyciężył w konkursie na najlepszą koncepcję architektury budynku, zorganizowanym przez inwestora-firmę Consultronix. Biurowiec położony będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Kraków-Balice. Powierzchnia obiektu wynosi 8 tys.mkw.

Architektura biurowca w podkrakowskich Balicach

Zwarta forma architektury bryły wynika z przyjętej funkcji biurowej. Dwie podstawowe części zostały zaprojektowane na rzucie prostokątów z zaokrąglonymi narożnikami i połączone przeszklonym trzykondygnacyjnym holem. Jedna z nich stanowić ma siedzibę inwestora, a druga przeznaczona zostanie pod wynajem. Na przeszklonych elewacjach zaprojektowano konstrukcje z prefabrykatów betonowych, zbrojonych włóknem szklanym. Na pierwszym skrzydle bryły biurowca konstrukcja ma dość regularny, kratownicowy układ. Dla kontrastu konstrukcja elewacji drugiego skrzydła inspirowana jest mikroskopowymi powiększeniami struktur komórkowych. Koncepcja architektury biurowca w Balicach związana jest z prowadzoną przez inwestora działalnością , jaką jest dystrybucja wszelkiego rodzaju sprzętu medycznego. Zakończenie realizacji planowane jest w 2014 roku.

METRYKA PROJEKTU:
Budynek biurowy Consultronix S.A w Balicach pod Krakowem
Inwestor: Consultronix
Lokalizacja obiektu: Balice, Kraków
Data realizacji: 2013 - 2014
Powierzchnia: 8000 mkw

 

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.06.2013 16:54

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!