archirama.pl

Biurowiec w Hotelu Europejskim? Remont ruszy w przyszłym roku

Ponad 200 mln zł pochłonie remont Hotelu Europejskiego, który rozpocznie się już wiosną 2013 roku. Oprócz renowacji zabytkowych wnętrz, Europejski zyska nowa funkcję - na dwóch najwyższych kondygnacjach znajdą się biura klasy A.

Remont Hotelu Europejskiego pochłonie 200 mln zł

Hotel Europejski do remontu

Fot: materiały prasowe

– Dysponujemy już wszystkimi dokumentami, niezbędnymi do realizacji tego przedsięwzięcia. Łączne koszty renowacji szacowane są na 65 mln euro. Około jedną trzecią tych kosztów pokryje nowy inwestor – spółka Takami Holding, a pozostałe środki pozyskamy ze źródeł zewnętrznych – mówi Joseph Hannah, dyrektor zarządzający Hotelu Europejskiego. – Zamierzamy rozpocząć prace budowlane w pierwszym kwartale przyszłego roku i spodziewamy się, że hotel ponownie otworzy swoje podwoje w pierwszej połowie 2015 roku – dodaje.

Czy na Krakowskim Przedmieściu stanie pomnik?

Dawny blask odzyska 100 hotelowych pokoi, ale pojawi się też zupełnie nowa funkcja budynku. Dwa najwyższe piętra zostaną natomiast zaadaptowane na biura klasy A o łącznej powierzchni 6,5 tys. metrów kwadratowych. Natomiast w parterze budynku maja znaleźć się butiki luksusowych marek. Autorem projektu renowacji jest pracownia Sud Architectes, znana w Polsce głównie z projektu centrum handlowego Manufaktura w Łodzi. Drugi w Europie Inwestorzy podpisali już także umowę z przyszłym operatorem Hotelu Europejskiego. Zostanie nim międzynarodowa firma hotelarska Raffles Hotels & Resorts, w której portfelu znajduje się obecnie 8 luksusowych obiektów w najbardziej renomowanych lokalizacjach świata, w tym: Raffles Hotel Singapore, Raffles Dubai, oraz Le Royal Monceau – Raffles Paris. Hotel Europejski będzie drugim po Paryżu hotelem tej marki w Europie

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.09.2012 08:55

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!