archirama.pl

Błyskawiczny konkurs architektoniczny

120 godzin pracy, szybka decyzja, Christian Kerez w jury. Studencki konkurs architektoniczny

Konkurs studencki 120 godzin

120 hours

Fot: http://120hours.no/

Nie tylko dla studentów architektury

Konkursy architektoniczne trwają z reguły długo, wymagają wielomiesięcznego dopracowywania koncepcji i szlifowania wizualizacji. A może jest zupełnie inaczej? Skoro i tak najintensywniej pracuje się w ostatnich dniach, może warto zrezygnować ze wstępnych etapów? Tak przynajmniej uważają organizatorzy norweskiego konkursu architektonicznego „120 hours”.
Inaczej niż w większości konkursów, temat nie został jeszcze podany. Wiadomo tylko, że zadanei będzie złożone i ważne pod względem społecznym. Kiedy tylko zostanie ogłoszone, zacznie się wielkie odliczanie. Po 120 godzinach muszą spłynąć ostatnie prace. Spóźnieni przegrywają walkowerem.
W konkursie architektonicznym mogą uczestniczyć indywidualni studenci albo zespoły projektowe. Jeśli swój pomysł chce przedstawić fizyk albo biolog – jest mile widziany.
Udział w konkursie nie wymaga wnoszenia żadnych opłat rejestracyjnych, choć chętni mogą wesprzeć inicjatywę dobrowolnym datkiem.
Na zwycięzców oprócz chwały czekają też nagrody. Pierwsza nagroda to 30 000 koron norweskich (ok. 14 000 zł), druga 15 000, trzecia 7500 NOK.

Szybki konkurs, szybka rejestracja. Nie ma wiele czasu ani na przygotowanie pracy, ani na podjęcie decyzji. Termin rejestracji upływa 29 lutego 2016, tego samego dnia zostanie ogłoszony temat.
Więcej informacji 120hours.no


Autor: KZ
Zdjęcia: http://120hours.no/
Data publikacji: 26.02.2016 11:16

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!