archirama.pl

Botanica Residence: nowa bryła w centrum miasta. Architektura Wrocławia

Nowy apartamentowiec został oddany do użytku w kwietniu 2014. Przeszklona bryła kryje nie tylko mieszkania, ale też połączone z nimi biura i lokale usługowe. Jak wygląda takie połączenie?

Przeszklona bryła apartamentowca Botanica Residence

Przeszklona bryła apartamentowca Botanica Residence we Wrocławiu

Fot: materiały prasowe Dom Developer

Szklana bryła koło Ostrowa Tumskiego

W połowie kwietnia został oddany do użytku nowy apartamentowiec w centrum Wrocławia. Budynek to nowa inwestycja spółki Dom Developer, projekt przygotowała pracownia architektoniczna Dziewoński & Łukasiewicz Architekci. Nazwa nawiązuje do roślinności; co prawda sam budynek nie ma szczególnie wiele zieleni, ale jego niedaleko ruchliwych ulic, ale z mieszkań widoczne będą zielone obszary miasta, oprócz ogrodu botanicznego także Ostrów Tumski i lustro Odry.


Wyświetl większą mapę

Współczesna architektura Wrocławia: połączenie funkcji

Nowy obiekt nie jest do końca typowym apartamentowcem, w którym z mieszkaniami sąsiaduje kilka lokali usługowych na parterze. W Botanica Residence z apartamentami sąsiadują biura o łącznej powierzchni ok. 2500 m kw. Część mieszkalna też dość zróżnicowana, najmniejsze mieszkania mają 28, największe 150 m kw. Dla nabywców najbardziej atrakcyjne może być 14 penthouse’ów.  Obie części budynku są od siebie oddzielone, mają osobne windy. Na niewielkim wewnętrznym dziedzińcu mieści się plac zabaw.

Zdjęcia: materiały prasowe Dom Developer
Data publikacji: 18.04.2014 14:36

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!