W projekcie bryła domu w całości ukryta jest pod szczytem pagórka. Współczesna architektura znika w surowym krajobrazie Andaluzji. Dla projektanta priorytetem było ograniczenie wpływu nowej inwestycji na otoczenie. Od wschodu dom jest zupełnie niewidoczny, ponad powierzchnią nie jest widoczna ani jedna ściana.
Od strony zachodniej dom otwiera się na otoczenie wachlarzowo rozpostartymi tarasami. Dzięki przeszklonym ścianom z domu rozciąga się widok na pagórki z oliwnymi zagajnikami. Działka, na której powstać miałby dom, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii, Parque Natural Sierra de Grazalema.
Architektura wnętrz podziemnego domu
Wszystkie pomieszczenia znajdują się w korytarzach wydrążonych w kamiennym wzgórzu. Kamienne ściany dają ochronę przed słońcem, bardzo potrzebną w jednym z najbardziej gorących zakątków Europy. Poszczególne tunele, czyli skrzydła domu, stykają się ze sobą pod szczytem wzgórza. Naturalne oświetlenie zapewniają w pewnym stopniu studnie świetlne, choć wbrew zapowiedziom projektanta wnętrze może być nieco mroczne. Funkcje mieszkalne zostały podzielone między poszczególne skrzydła
Projekt domu pod szczytem wzgórza to praca dyplomowa Adriana Kasperskiego, obroniona w 2014roku na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Praca przygotowana została pod kierunkiem Bartosza Haducha.
