Architektura
ARCHITEKTURA
Port Lotniczy w Lublinie coraz bliżej otwarcia!

Bryła lotniska w Lublinie. Niedługo pierwsze loty!

 • Komentarze

Biały terminal Portu Lotniczego w Lublinie. Już niedługo otwarcie!

Biały terminal Portu Lotniczego w Lublinie. Już niedługo otwarcie!

Fot: Mikołaj Majda
 • Jasna bryła terminalu w Lublinie już gotowa!
 • Biały terminal Portu Lotniczego w Lublinie. Już niedługo otwarcie!
 • Lotnisko w Lublinie 3
 • Lotnisko Lublin
 • Lotnisko w Lublinie 6

Na temat nowego Portu Lotniczego w Lublinie pisaliśmy już nie raz. Jednak nadszedł czas aby ogłosić, że już w listopadzie z lotniska w Lublinie wystartuje pierwszy samolot. Do odbioru gotowe są już praktycznie wszystkie obiekty techniczne oraz sam terminal. Prezentujemy zdjęcia obecnego stanu terminalu w lotniska w Lublinie. Uważacie, że odzwierciedla wcześniejsze wizualizacje?

Zakończenie budowy Lotniska

Generalne prace budowlane na lotnisku w Lublinie oficjalnie zakończono w ostatnich dnia sierpnia. Od tej pory do chwili obecnej trwają przygotowania lokali usługowych wykupionych przez różnych najemców, wykańczanie są również sklepy wolnocłowe. Na 11 tys. m2 powierzchni ma rocznie przemieścić się aż 1 milion podróżujących. Będą to pasażerowie linii Ryanair oraz Wizzair.

>> Zobacz, jakie nowe porty lotnicze powstaną w Polsce!

Po otwarciu lotniska w Modlinie pojawiały się głosy niezadowolenia. Dotyczyły one przede wszystkim złego połączenia komunikacyjnego lotniska ze stolicą. Lotnisko w Lublinie zadbało również o komunikację. Ponieważ lotnisko znajduje się w Świdniku postanowiono zaprojektować szybkie połączenie z centrum Lublina. Kursujące szynobusy maja zapewnić pasażerom dotarcie do lotniska w czasie 15 minut. Warto zaznaczyć, że jest to kolejny szczegół, o który zadbali inwestorzy chcąc stworzyć całościowy port lotniczy. Poza ciekawie rozwiązaną architekturą terminala zadbano również o wygodny dojazd do lotniska, ze szczegółami rozwiązano wnętrza aby były wygodne i funkcjonalne dla podróżujących.

Pierwsze loty już w listopadzie

Bryła lotniska w Lublinie już od dawna jest widoczna. Komunikacja z Lublinem jest już gotowa. Pozostało jeszcze dopracować siatkę połączeń lotniczych. 27 listopada rusza loty czarterowe do Egiptu. Przed Świętami Bożego Narodzenia wystartują pierwsze samoloty przewoźnika Wizzair oraz Ryanair. Warto podkreślić, że siatka połączeń ma się nadal rozwijać aby zapewnić podróżnym jak najwygodniejsze połączenia z jak największą liczbą miejsc.

>> Ranking najlepszych lotnisk świata. Zobacz jak wypada Polska!

Oficjalne otwarcie Portu Lotniczego w Lublinie zaplanowano już na II połowę listopada. Jednak już 28 października odbędzie się Dzień Otwarty. Mieszkańcy Lubelszczyzny będą mieli okazję zwiedzić lotnisko, zobaczyć specjalistyczny sprzęt i wziąć udział w licznych atrakcjach, które przygotował dla nich Port Lotniczy Lublin.

Wizualizacje bryły Portu Lotniczego w Lublinie prezentowały ciekawy kształt i wygląd terminalu. To co w tej chwili widzimy, już w rzeczywistości ku zaskoczeniu wielu ludzi jest bardzo podobne do tego co przygotowało biuro architektoniczne w fazie projektowej. Czekamy na oficjalne otwarcie, wtedy poznamy opinie pierwszych osób korzystających z usług nowego Portu Lotniczego w Lublinie!

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.