Bryła modułowa przypomina małe miasteczko. Na środku główna ulica, odchodzące od niej alejki i połączone z nimi placyki, przypominające miejsca spotkań, a między nimi porozsypywane domki. Podstawowym modułem całej bryły przedszkola jest oddział, przeznaczony dla 25 dzieci, którego powierzchnia wynosi 95 mkw. Mieści się w nim sala wielofunkcyjna, sanitariaty, szatnia, a także pomieszczenie techniczne i schowek na leżaki. Wygląd bryły podyktowany jest tym, jak same dzieci wyobrażają sobie budynek- zwykle ma on postać niewielkiego “domku” ze spadzistym dachem. W pozostałych elementach (domkach) znajdują się część administracyjna, zaplecze kuchenne oraz sala do ćwiczeń.
Różnorodna konstrukcja bryły
Architektura poszczególnych modułów brył różni się między sobą kształtem dachu i rodzajem drewna użytego na elewacji. Oddziały dziecięce, dzięki konstrukcji dachu przypominają chatki jak z obrazka, natomiast miejsce gdzie pracują dorośli, czyli administracja i zaplecze kuchenne, mają dachy ułożone rzędowo, jak w fabrykach. Nie bez powodu te ostatnie zostały ulokowane przy wejściu do obiektu, które jest częstym miejscem dostaw i wizyt rodziców. Dopiero za dodatkowymi drzwiami wewnatrz bryły zaczyna się bezpieczny świat dziecka, do którego dostęp ma jedynie personel.
Architekt postawił na wygodę i użyteczność bryły
Architekt w swoim zamierzeniu skupił się przede wszystkim na funkcjonalności bryły. Z tego powodu konstrukcja obiektu złożona jest z ram kontenera w trzech rozmiarach, co pozwala na swobodne umieszczanie modułów-domków wewnątrz, a także na rozbudowę bryły przedszkola w dowolnym kierunku. Przyciagające rodziców i pomysłowe dla maluchów mogą okazać się tarasy i ogródki ze szklarniami i uprawami, które wypełniają wolne przestrzenie w architekturze budynku. Tym samym dzieci mają kontakt z naturą i uczą się podstaw ekologii. W przerwie od nauki przedszkolaki mogą także bawić się na placu zabaw lub uczestniczyć w występach na scenie.
Bryła modułowa daje wiele możliwości
Segmenty funkcjonalne, nazywane potocznie „domkami” łączy ze sobą przestrzeń holu, mająca zapewniać nie tylko komunikację ale i dodatkową powierzchnię użytkową i integracyjną. Konstrukcja holu daje możliwość dowolnej aranżacji, którą bez problemu można dostosowywać do aktualnych potrzeb i wydarzeń w przedszkolu, tj. wystawy, zabawy, bale itd. Powierzchnia zabudowy całej bryły wynosi 1770 mkw, z czego 940 mkw stanowi przestrzeń użytkowa przedszkola, która dzięki konstrukcji modułowej może być dowolnie zwiększana lub zmniejszana, uwzględniając aktualne potrzeby placówki. Bryła modułowa pozwala na swobodne wpasowanie obiektu w każdą aglomerację miejską, a zamknięta forma powoduje, że już sam w sobie jest ograniczoną działką.

-
Szósta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, organizowanego od 1995 roku więcej
-
-
Andreas Gursky uznawany za jednego z najważniejszych współczesnych fotografików. Zdjęcia tego niemieckiego artysty wykonane są jakby z oddali, z kosmosu, pozwalają spojrzeć na miasta, ulice z dystansu. Gursky celowo rezygnuje z efektowności i ekspresji na rzecz surowego realizmu więcej
-
Hélène Binet to najsłynniejsza obecnie fotografka architektury na świecie. O jej zdjęciach marzą wszyscy najwięksi architekci. Stale współpracuje m.in. z Zahą Hadid czy Danielem Libeskindem. Celem Binet jest nie tyle dokumentacja budynku, co jego interpretowanie, dzięki czemu zdjęcie nabiera cech niezależnego dzieła sztuki więcej

- ARCHITEKTURA: ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2006
- LIFESTYLE: W subiektywie - Światowa fotografia architektury: Maurizio Marcato
- LIFESTYLE: Mistrzowie fotografii architektury: Andreas Gursky
- LIFESTYLE: Mistrzowie fotografii architektury: Hélène Binet
- ARCHITEKTURA: Kostka polska 2.0 - pracownia architektoniczna we Wrocławiu