archirama.pl

Bryła starej fabryki przekształcona na soft lofty

Architekci z pracowni AP Szczepaniak to autorzy projektu rewitalizacji bryły fabryki papieru. Zobaczcie jak będą wyglądały soft lofty we Wrocławiu.

Bryła starej fabryki przekształcona na soft lofty
Fot: materiały prasowe

Rewitalizacja bryły starej fabryki papieru we Wrocławiu to projekt biura AP Szczepaniak. Głównym zadaniem architektów była zmiana funkcji jaką pełnił niegdyś budynek na mieszkalne soft lofty. Obiekt znajduje się na Przedmieściu Oławskim. Pomimo, iż bryła ma przyjąć nowoczesny charakter, zdecydowano, że XIX-wieczne dekoracje zostanę odrestaurowane i umieszczone we wnętrzach bryły Nowej Papierni. Projekt ten jest jedyną taką inwestycją we Wrocławiu, w której stary pofabryczny budynek zostaje zaaranżowany na lofty.

Etapy realizacji projektu Nowa Papiernia

Na początku architekci musza zająć się uporządkowaniem terenów przyległych, tak by mogły tam powstać plac zabaw dla dzieci i fontanna. Następnie wnętrza dwóch budynków byłej fabryki zostaną zaadoptowane na soft lofty. Zostanie dobudowana również nowoczesna bryła mieszkalna w pobliżu dwóch starych budynków. W Nowej Papierni będzie znajdowało się 129 soft loftów o powierzchni od 35 do 100 mkw oraz wysokości około 4 m. Do dyspozycji mieszkańców będzie również podziemny parking.

Szeroki zakres prac – nie tylko soft lofty

Projekt Nowej Papierni nie kończy się na bryle starej fabryki. Ma on objąć również część Przedmieścia Oławskiego na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Pułaskiego. Odrestaurowane zostaną bryły sąsiednich kamienic oraz przyległe do nich podwórka. Procesem rewitalizacji zajmuje się firma RED Real Estate Development, dzięki której wnętrza zabytkowej bryły będą na nowo tętnić życiem. A czy wy chcielibyście zamieszkać w takim lofcie?

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 25.03.2013 12:00

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!