Architektura
ARCHITEKTURA

Bryły wieżowców i przestrzeń miejska. Nowe dekory firmy Ceramstic

  • Komentarze

Dekory firmy Ceramstic
Fot: Ceramstic
  • Dekory firmy Ceramstic
  • Dekory firmy Ceramstic

Dzięki nowoczesnym dekorom z miejskimi motywami nie trzeba mieszkać w penthouse na szczycie apartamentowca aby poczuć klimat metropolii. Kafelki, które możemy przykleić nad wanną lub zlewem w kuchni sprawią, że będziemy przeniesieni do centrum Londynu, Berlina lub Paryża. Firma Ceramstic wprowadziła na rynek nowe, urbanistyczne rozwiązania, które można zastosować w każdej kuchni i łazience.

Wieża Eiffla na kafelku
 
Na kafelkach firmy Ceramstic znajdziemy wyrysowane motywy takie jak na przykład wieża Eiffla – symbol architektury Francji. Prezentuje ją kafelek o nazwie Paris z serii Konkret. Kontrastujące ze sobą barwy, które nie stronią od krzykliwości, stawiają przede wszystkim na efekt, który mają za zadanie wywołać w patrzącym na nie konsumencie. Natomiast zdjęcia, które prezentują pracownicy firmy Ceramstic ukazują nowoczesne wnętrza, z lekko przyciemnionym światłem, w którym odbijają się bryły wieżowców z kafelków. Designerzy z firmy Ceramstic chwalą się poza tym, że ich nowe dekory łączą w sobie zarówno prostotę, jak i niezwykłość prezentowanych rozwiązań oraz trwałość i wysoką jakość wykonania. Kafelki, mają więc za zadanie zaspokoić najbardziej wyrafinowane konsumenckie gusta.

Miejska przestrzeń w architekturze wnętrz

Dekory można przykleić nad prawie każdym blatem lub szafkami. Możemy wykorzystywać pojedyncze płytki lub budować z nich ciągi, tworzące rozległą, miejską panoramę. Obrazy, które w ten sposób uzyskujemy nierzadko są trójwymiarowe. Niezwykłe obrazy miejskiej przestrzeni wyglądają niczym na starych, czarno-białych fotografiach.

Pastelowe bryły wieżowców
 
„Wielkomiejska dżungla to nie tylko energia, ruch i szybki styl życia. Z drugiej strony maluje się spokój oraz majestatyczny wygląd drapaczy chmur. Dekory Skyline z linii Konkret to utrzymane w pastelowej kolorystyce wieżowce, inspirowane impresjonistycznym malarstwem” - opowiada Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Nowe płytki utrzymane są w pastelowej kolorystyce, co może dodać nieco ciepła surowym wnętrzom. Prezentują one wieżowce o rozmytych krawędziach, odbijające się w wodzie, co ma, według pracowników firmy Ceramstic, dodawać im nuty romantyzmu i tajemniczości. Poza tym rysunek wieżowców stanowi swego rodzaju wyzwanie, ponieważ naniesiony jest nie – jak zazwyczaj – w poziomie, lecz – w pionie. Dlatego płytki w rozmiarze 60x30 cm mają za zadanie przede wszystkim przykuwać uwagę niezwykłym rysunkiem brył wieżowców i miejskich przestrzeni.

Industrialny Berlin na kafelkach Opp!

Industrialne wnętrza z lat 50. również znalazły swoje miejsce na nowym produkcie firmy Ceramstic. Na kafelkach z serii Opp! możemy zobaczyć wnętrza Berlina oraz bryły wielkich wieżowców odbijające się w wodzie. Kafelki firmy Ceramstic prezentują panoramy miast; dzięki nim możemy poczuć się jak w wielkiej metropolii.

Szczegóły techniczne
Konkret Skyline dostępny w wymiarach 4 x 60x30cm  - ok. 208 zł/kpl.  
Konkret Paris dostępny w wymiarach 60x30cm – ok. 68 zł/ szt.
Opp! Urban A, B ,C, D w wymiarach 60x30cm – ok. 82 zł/ szt.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.