archirama.pl

Bryły z Gdańska. Do Kwartału Kamienic wprowadzają się pierwsi mieszkańcy

Kwartał Kamienic, prestiżowa inwestycja w sercu Głównego Miasta w Gdańsku, ma już pozwolenie na użytkowanie. Zespół brył nawiązujący do historycznej zabudowy miasta został opracowany przez architekta prof. Antoniego Taraszkiewicza z Pracowni Projektowej FORT.

Kwartał Kamienic

Kwartał Kamienic to kompleks budynków przy ulicach Szerokiej, Świętojańskiej i Tandety. Lokalizacja naprzeciw kościoła św. Jana, zaledwie 200 m od historycznego Żurawia oraz 300 m od Bazyliki Mariackiej zobowiązywała, by forma architektoniczna kompleksu, poprzez swoją bryłę i wystrój elewacji nawiązywała do stylu historycznej zabudowy Gdańska.

Fot: materiały prasowe

Kwartał Kamienic to kompleks budynków przy ulicach Szerokiej, Świętojańskiej i Tandety. Lokalizacja naprzeciw kościoła św. Jana, zaledwie 200 m od historycznego Żurawia oraz 300 m od Bazyliki Mariackiej zobowiązywała, by forma architektoniczna kompleksu, poprzez swoją bryłę i wystrój elewacji nawiązywała do stylu historycznej zabudowy Gdańska.

Prestiżowa inwestycja w centrum Gdańska

Bryły kamienic formują zamknięty czworobok - kwartał z wewnętrznym dziedzińcem usytuowanym w stropie parteru. Tutaj usytuowana jest fontanna Neptuna projektu Tomasza Radziewicza, polskiego rzeźbiarza i rysownika.

- Kwartał Kamienic to jedna z naszych unikalnych inwestycji. Wyróżnia się prestiżową lokalizacją, architekturą wpisującą się w historyczną zabudowę miasta i wysokim standardem wykonania. To jedyna inwestycja w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku, która posiada dwupoziomowy parking podziemny oraz bogatą część rekreacyjną jak sala fitness, sauna, siłownia czy bilard z pokojem wypoczynkowym – mówi Rafał Zdebski, Dyrektor handlowy Inpro S.A.

Bryły z historycznych materiałów

Kwartał Kamienic wykończony jest szlachetnymi materiałami charakterystycznymi dla zabudowy w Gdańsku, w tym cegłą licową, szkłem i blachą cynkowo-tytanową. Na części elewacji lokalu usługowego na parterze zostały wyeksponowane fragmenty zabytkowych ścian odkrytych w trakcie prac archeologicznych. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone, w tym wewnętrzne patio z nową fontanną Neptuna, elementy małej architektury oraz całodobowy system monitorowania kompleksu.

Do dyspozycji mieszkańców są również udogodnienia typu: sala fitness, sauna, siłownia oraz bilard z pokojem wypoczynkowym. Przy projektowaniu kompleksu Kwartału Kamienic zadbano również o lokale usługowe, w których będą mieściły się m.in. restauracje, kawiarnie, biuro podróży czy bank.

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 14.11.2012 09:56

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!