archirama.pl

BUDMA 2015 – Dom Dostępny 2021

Na targach BUDMA 2015 zostanie rozstrzygnięty konkurs architektoniczny Dom Dostępny 2021 na projekt domu przyszłości – niewielkiego, niezbyt drogiego i będącego przykładem dobrej współczesnej architektury

Dom Dostępny 2015. Konkurs architektoniczny

Dom Dostępny 2015

Fot: Archiwum Muratora

BUDMA 2015

Tegoroczne targi BUDMA odbywają rozpoczynają się 10 marca. W drugim dniu targów miesięcznik „Murator” przedstawi wyniki konkursu Dom Dostępny 2021. Uroczystemu rozstrzygnięciu konkursu architektonicznego będzie towarzyszyć debata.

Konkurs miał na celu wyłonienie i promocję projektów domów, które sprostają przyszłym standardom architektonicznym i budowlanym, a równocześnie będą dostępne dla przeciętnie zamożnych inwestorów.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w samo południe 11 marca 2015 na stoisku „Muratora” - stoisko 2 w pawilonie trzecim. Po oficjalnej uroczystości, w godzinach 13.00-14.30, odbędzie się debata pokonkursowa z udziałem uczestników oraz jurorów konkursu.

Konkurs architektoniczny nawiązuje do tradycji konkursów Dom Dostępny, których misją było upowszechnianie dobrych wzorów architektonicznych i racjonalnych rozwiązań odpowiednich dla niedużych domów. Za tą ideą stoi przekonanie, że o architekturze kraju świadczy przeciętny poziom budowanych domów i że troska o ich jakość jest społecznym wyzwaniem.

W najnowszej edycji konkursu idea ta jest nie tylko przypominana, ale też aktualizowana. Dom Dostępny 2021to dom odpowiadający zmianom, które czekają nas w najbliższej przyszłości

Autor: Architektura-murator
Zdjęcia: Archiwum Muratora
Data publikacji: 3.03.2015 13:34

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!