archirama.pl

BUDMA 2015: wystawy, wykłady, konkursy...

Od konkursu rysunkowego po spotkanie z Alberto Veigą, projektantem Filharmonii Szczecińskiej. To niektóre wydarzenia z programu BUDMA 2015

Filharmonia w Szczecinie

Filharmonia w Szczecinie

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA odbywają się na terenie MTP w Poznaniu. Tegoroczna edycja rozpoczyna się 10 i trwa do 13 marca 2015. Na swoje stoisko zaprasza „Murator” (pawilon 3, stoisko 2) - zapraszamy!
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w tegorocznym programie? Wybraliśmy kilka wydarzeń.

Współczesna architektura, współcześni architekci

Gośćmi Targów będą znani architekci, między innymi Przemo Łukasik, Piotr Szaroszyk oraz projektant nominowanej do nagrody imienia Miesa van der Rohe Filharmonii Szczecińskiej Alberto Veiga z pracowni Studio Barozzi Veiga.
Architekt ma w dorobku projekty m.in. Audytorium i Pałacu Kongresowego Infanta Doña Elena w Águilas, Konsorcjum Winiarskie Ribera del Duero.
Pawilon 6A, Forum INSPIRACJE, środa 11 marca, 10.30 - 12.30
Pawilon 15/Sala Ziemi/ środa 11 marca, godz.: 14.30-16.30

Pozostali goście specjalni targów:
Przemo Łukasik
Pawilon 5, Forum INSPIRACJE, piątek 13 marca, godz.: 11:00-13.00

Piotr Szaroszyk
Debata Architektoniczna, pawilon 6A, Forum INSPIRACJE, środa 11 marca 10.30 - 12.30

Dmitrij Antonyuk
Dmitrij Antonyuk to ukraiński architekt, autor projektu rewitalizacji fabryki Pysmenny w ukraińskim mieście Petrovka i centrum „Butterfly Ultramarine”.
Debata Architektoniczna, Pawilon 6A, Forum INSPIRACJE, środa 11 marca, 10.30 - 12.30
 

W trakcie tegorocznej edycji rozstrzygnięty zostanie konkurs dla studentów architektury, „Szkice architektoniczne architektura wyobraźni”. Odręczne rysunki uczestników konkursu prezentują wpływ wybranych technologii i materiałów na jakość, wygląd i charakter współczesnej architektury.

W pawilonie 6 zaprezentowana zostanie wystawa Viva Light, znana już osobom, które odwiedziły arena DESIGN 2015. Zaprezentujemy nowatorskie materiały lub niekonwencjonalne przykłady zastosowań tradycyjnych. Celem wystawy jest pokazanie, że warto inwestować w dobry design i nowe technologie – opisują ekspozycję organizatorzy.


VI Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego to prezentacja różnych aspektów najdynamiczniej rozwijającej się dziedziny architektury. W programie m.in. nowe technologie, szkoły pasywne, domy opieki, źródła ogrzewania...
Czwartek, pawilon 15, sala 1 ABC, 12 marca, 10.00 - 20.00

Informacje o pozostałych wydarzeniach dostępne są na stronie www.budma.pl

Autor: KZ
Data publikacji: 6.03.2015 12:07

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!