archirama.pl

BUDOWA MAŁOPOLSKIEGO OGRODU SZTUKI W KRAKOWIE. Otwarcie OGRODU SZTUKI w KRAKOWIE coraz bliżej

Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie coraz bliżej otwarcia. Zakończono większość prac budowlanych przy budowie Ogrodu Sztuki w Krakowie. Można już podziwiać bryłę budynku Ogrodu Sztuki w Krakowie zostały jeszcze prace wykończeniowe. Kiedy otwarcie Ogrodu Sztuki w Krakowie?

Budynek Małopolski Ogród Sztuki 1

Prace przy budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki zbliżają się do końca. Już na pierwszy rzut oka budynek przyciąga oko ciekawą bryłą i nowoczesnym stylem.

Fot: Krzysztof Ingarden

Jak można przeczytać na stronie Teatru im. Słowackiego w Krakowie w czerwcu zakończył się montaż elewacji Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Od kilku miesięcy w całej okazałości można podziwiać bryłę budowli. Również w czerwcu ogrodnicy rozpoczęli sadzenie roślin. We wnętrzach Ogrodu Sztuki trwały intensywne prace wykończeniowe. Już w lipcu w krakowskim Ogrodzie Sztuki układano wykładziny i montowano meble w mediatece. Uporządkowany również został teren wokół budynku.

>>Nowa filharmonia w Krakowie. Gdzie stanie Centrum Muzyki w Krakowie?

Kiedy więc można spodziewać się otwarcia Ogrodu Sztuki w Krakowie? Teraz wszystko w rękach inspektorów budowlanych, bo inwestor zgłosił budynek do odbioru z początkiem sierpnia. Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie to budynek, który będzie służył jako szeroko rozumiane centrum kultury. W budynku mieszczą się sale teatralno-koncertowe i konferencyjne, a także sala kinowa dla 100 widzów. Na parterze zbudowano nowoczesną mediatekę. Obiekt powstał na gruzach dawnej ujeżdżalni koni. Projekt stworzyła krakowska pracownia architektoniczna Ingarden & Ewy Architekci.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Krzysztof Ingarden
Data publikacji: 17.08.2012 14:05

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!