archirama.pl

Budowa Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia” opóźniona

Dawne fundamenty i nieznane kanały opóźniły budowę Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia” w Radomiu.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak podaje „Gazeta Wyborcza Radom” podczas prac budowlanych na placu budowy natrafiono na nie widniejące na żadnych planach kanały i fundamenty. Teraz trzeba ten teren oczyścić i przygotować pod wylanie płyty fundamentów. Niespodzianka, na która natrafili robotnicy z pewnością opóźni cała inwestycję. Znaleziska dokonano w tzw. części A2 budowy "Elektrowni". To nie jedyne kłopoty z jakimi budowlańcy spotkali się na placu budowy.

>>Inwestycje na Urodziny Bydgoszczy. Bydgoszcz buduje mosty i biblioteki 

Jak przypomina gazeta już wcześniej trzeba było wzmacniać fundamenty, bo ściany pękały i groziły zawaleniem. Wtedy okazało się, że stara miejska elektrownia jest w dużo gorszym stanie niż wcześniej przypuszczano. Wcześniej mówiło się o zakończeniu budowy do 30 listopada tego roku. Według ustaleń gazety otwarcie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej nastąpi zapewne nie wcześniej niż w maju – czerwcu 2013 roku.

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 25.04.2012 12:14

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!