archirama.pl

Rekrutacja na studia 2013. Budownictwo. Gdzie na studia budownictwo. Sprawdź czy warto wybrać kierunek budownictwo

Budownictwo to prężnie rozwijający się kierunek. Studia budownictwo dają wiele możliwości pracy zawodowej. Sprawdź co można robić po kierunku budownictwo i gdzie go studiować.  

Budownictwo. Gdzie na studia budownictwo. Sprawdź czy warto wybrać kierunek budownictwo.
Fot: Artur Bulatowicz

Budownictwo to kierunek matematyczny, stworzony dla osób mających wyobraźnię przestrzenną i ścisły umysł. Studia budownictwo te nie należą do najłatwiejszych, ale ich ukończenie daje duże perspektywy na przyszłość. Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego budownictwo było w Polsce najbardziej obleganym kierunkiem w rekrutacji na rok 2011/1012. Budownictwo to kierunek, który obejmuje szeroki zakres wiedzy z różnych dziedzin. Na II stopniu każdy student wybiera specjalizację, która określa dalszy tok kształcenia.

Budownictwo jaka wybrać specjalizację

Obecnie Polskie uczelnie oferują głównie studia budownictwo ogólne, po którym absolwenci będą mogli kierować wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych. Również popularną specjalizacją na studiach budownictwa jest budownictwo drogowe, po którym można zarządzać budową dróg i autostrad. Coraz popularniejsze stają się również budownictwo konstrukcji metalowych, mostów oraz budownictwo wodne. Warto zajrzeć do ofert uczelni, które proponują jeszcze więcej ciekawych specjalizacji.

Studia budownictwo: praktyki budowlane

Żeby na suchej teorii się nie skończyło, każda uczelnia, która ma w ofercie studia budownictwo oferuje swoim studentom praktyki z wybranych przedmiotów, które wliczają się do zaliczenia. W toku późniejszej edukacji uczelnie pomagają studentom w znalezieniu letnich praktyk w firmach budowlanych. Obecnie takie praktyki oferuje firma Skanska, która zaprasza studentów budownictwa do współpracy w wakacje.

Gdzie można studiować budownictwo?

Studia budownictwo to kierunek, na który jest duże zapotrzebowanie, dlatego jest w ofercie edukacyjnej prawie wszystkich uczelni. Największa popularnością cieszy się budownictwo na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnice Krakowskiej, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Politechnice Łódzkiej. Studia budownictwo jest wymagający, ale daje wielkie perspektywy na przyszłość. Warto zastanowić się nad jego wyborem.

Studia budownictwo - budowlane wydarzenia

Aby studiowanie budownictwa nie były monotonne uczelnie organizują targi, dni otwarte i inne wydarzenia, na których również studenci budownictwa mogą pokazać swoje umiejętności. Przykładami są jedne z największych tego typu wydarzeń „Dni Budowlańca” organizowane przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Politechnikę Wrocławską. Na takie dni zapraszane są znane firmy budowlane, na których stoiskach można zasięgnąć porad i informacji przydatnych podczas wyboru przyszłej pracy.

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: Artur Bulatowicz
Data publikacji: 19.06.2013 11:44

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!