„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Architektura
ARCHITEKTURA
Wystawa LEGO Kraków. Czego nie można zbudować z LEGO?

Budynki z klocków LEGO. Wystawa Lego w Krakowie. Co można zbudować z LEGO?

  • Komentarze

Konstrukcje z LEGO

Z klocków LEGO moża zbudować dosłownie wszystko od traktora przez wieżowiec po miasto

Fot: Muzeum Inżynierii Miejskiej

KLOCKI LEGO dają nieograniczone możliwości budowania. Z klocków LEGO powstają wieżowce, domy i całe miasta. Na wystawie w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie można podziwiać architekturę, która powstała z klocków LEGO.

W krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej trwa wystawa "Tramwajem do Klocków-Zdroju". Każdy eksponat powstał z klocków LEGO. To zbiór miejskiej architektury w mikroskali, bo budynki zbudowane z klocków są identyczne z oryginałami. Polskie Stowarzyszenie Dorosłych Fanów Klocków LEGO LugPol na wystawę przygotowało aż 250 eksponatów.

Wszystkie budowle z klocków opierają się tylko na naturalnych połączeniach. Klocki nie mogą być cięte, malowane ani klejone. Polskie miasta i miasteczka samochody, traktory, ciężarówka oraz normandzka plaża zbudowana tylko z LEGO wzbudzają ogromne zainteresowanie. Każdego dnia przed muzeum ustawiają się kolejki chętnych do zwiedzania.

Wieżowce z LEGO

>>Ranking Top 10 najlepszych wieżowców Archiramy

Na LEGO wystawie można zobaczyć takie budowle jak "Powrót do zamku Ferkelstein" czy "Klocki-Zdrój" to kompletne miasteczko z pociągami, PGR – em i Peweksem. Podobna do polskiej wystawa potrwa do sierpnia National Building Museum w USA. Tam również można podziwiać budynki i konstrukcje stworzone z klocków LEGO. Na wystawie znalazł się miedzy innymi wieżowce Chicago Spire i dubajski Burdż Khalifa.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Muzeum Inżynierii Miejskiej
Data publikacji: 11.07.2012 13:31
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.