archirama.pl

Budynki z klocków LEGO. Wystawa Lego w Krakowie. Co można zbudować z LEGO?

KLOCKI LEGO dają nieograniczone możliwości budowania. Z klocków LEGO powstają wieżowce, domy i całe miasta. Na wystawie w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie można podziwiać architekturę, która powstała z klocków LEGO.

Konstrukcje z LEGO

Z klocków LEGO moża zbudować dosłownie wszystko od traktora przez wieżowiec po miasto

Fot: Muzeum Inżynierii Miejskiej

W krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej trwa wystawa "Tramwajem do Klocków-Zdroju". Każdy eksponat powstał z klocków LEGO. To zbiór miejskiej architektury w mikroskali, bo budynki zbudowane z klocków są identyczne z oryginałami. Polskie Stowarzyszenie Dorosłych Fanów Klocków LEGO LugPol na wystawę przygotowało aż 250 eksponatów.

Wszystkie budowle z klocków opierają się tylko na naturalnych połączeniach. Klocki nie mogą być cięte, malowane ani klejone. Polskie miasta i miasteczka samochody, traktory, ciężarówka oraz normandzka plaża zbudowana tylko z LEGO wzbudzają ogromne zainteresowanie. Każdego dnia przed muzeum ustawiają się kolejki chętnych do zwiedzania.

Wieżowce z LEGO

>>Ranking Top 10 najlepszych wieżowców Archiramy

Na LEGO wystawie można zobaczyć takie budowle jak "Powrót do zamku Ferkelstein" czy "Klocki-Zdrój" to kompletne miasteczko z pociągami, PGR – em i Peweksem. Podobna do polskiej wystawa potrwa do sierpnia National Building Museum w USA. Tam również można podziwiać budynki i konstrukcje stworzone z klocków LEGO. Na wystawie znalazł się miedzy innymi wieżowce Chicago Spire i dubajski Burdż Khalifa.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Muzeum Inżynierii Miejskiej
Data publikacji: 11.07.2012 13:31

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!