Architektura
ARCHITEKTURA

Bulanda Mucha w Galerii Architektury GAGA

  • Komentarze

Współczesna architektura, warszawscy architekci i krakowska galeria

Biuro projektowe Bulanda Mucha. Wystawa w Galerii Architektury GAGA

Fot: Galeria Architektury GAGA, materiały prasowe

Krakowska galeria współczesnej architektury zaprasza na wystawę monograficzną zorganizowaną z okazji ćwierćwiecza pracowni Bulanda i Mucha

W Krakowie od 18 czerwca 2016 prezentowana jest kolejna wystawa poświęcona twórcom współczesnej architektury w Polsce. Tym razem Galeria Architektury GAGA przedstawia realizacje i projekty warszawskiej pracowni architektonicznej Bulanda Mucha. Na początek zaplanowano wykład z cyklu Spotkanie z Mistrzem. O swojej pracy Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha opowiadają 17 czerwca o godzinie 17.30 w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie.

Tytuł wystawy podsumowuje filozofię pracowni. Nasze projekty najczęściej dotyczą relacji między tym co stare a nowym; między zastaną architekturą i urbanistyką ze współczesnym językiem i nowym projektem, filtrowanym przez historyczny kontekst. Nasze wewnętrzne credo mówi, że odkrywamy przeszłość dla przyszłości – to jest, według nas istota architektury – podkreślają w rozmowie z kuratorem Galerii Architektury GAGA występujący wspólnie architekci.

Biuro projektowe wielokrotnie podejmowało się przebudowy i modernizacji zabytkowych obiektów. Tego rodzaju prace zwykle okazują się szczególnie trudne i pełne niespodzianek. Wśród zrealizowanych obiektów jest m.in. Hotel Bulwar w Toruniu, czyli Koszary Racławickie po przebudowie (uk. 2008), a także Stara Papiernia w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornej (uk. 2003). Na wystawie będzie można zobaczyć te i inne realizacje z ostatniego ćwierćwiecza.


Przeszłość dla przyszłości
Galeria Architektury GAGA w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie
ul. Rajska 12, Kraków
Wystawa czynna od 18 czerwca do 28 sierpnia 2016
poniedziałek-piątek 11.00-19.00, sobota i niedziela 10.00-17.00
Wstęp wolny

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Galeria Architektury GAGA, materiały prasowe
Data publikacji: 17.06.2016 13:01
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.