Architektura
ARCHITEKTURA
Bydgoszcz inwestycje. Nowe inwestycje na 666 urodziny Bydgoszczy

Inwestycje na Urodziny Bydgoszczy. Bydgoszcz buduje mosty i biblioteki

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Bydgoszcz buduje na potęgę. Miasto ma wypięknieć za sprawą inwestycji wartych ponad miliard złotych. W Bydgoszczy powstaną, między innymi nowy most i biblioteka uniwersytecka.

Jak pisze „Gazeta Pomorska” w ciągu dwóch najbliższych lat Bydgoszcz czeka prawdziwy bum inwestycyjny. Architektura Bydgoszczy ma się zmienić nie do poznania. Tak miasto przygotowuje się do 666 urodziny Bydgoszczy. Wartość nowych inwestycji budowlanych ma przekroczyć miliard złotych.

Gazeta wylicza inwestycje, które mają się pojawić w ciągu dwóch najbliższych lat: do najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych należy Trasa Uniwersytecka z wielkim mostem, którego pylon będzie przypominał dwie przecinające się podkowach. Oprócz inwestycji w szpitale i nową linię tramwajową, za sumę 45 mln złotych powstanie gmach Biblioteki Głównej UKW.

A dzielnica Fordon wzbogaci się o Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu budowany kosztem 95 mln złotych. Gazeta przypomina o ważnym dla architektury Wyspy Młyńskiej projekcie mariny z hotelem i przystania dla jachtów. Marina miałaby ożywić ruch żeglarski na Brdzie i Wiśle. Dodatkowo mieszkańcy Bydgoszczy mają zyskać dwie nowe galerie handlowe – Galerię Kujawską i Makrum Park.

>>Galeria Korona Kielce. Nowe centrum handlowe Kielc blisko otwarcia

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 19.04.2012 11:51
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.