archirama.pl

Inwestycje na Urodziny Bydgoszczy. Bydgoszcz buduje mosty i biblioteki

Bydgoszcz buduje na potęgę. Miasto ma wypięknieć za sprawą inwestycji wartych ponad miliard złotych. W Bydgoszczy powstaną, między innymi nowy most i biblioteka uniwersytecka.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Gazeta Pomorska” w ciągu dwóch najbliższych lat Bydgoszcz czeka prawdziwy bum inwestycyjny. Architektura Bydgoszczy ma się zmienić nie do poznania. Tak miasto przygotowuje się do 666 urodziny Bydgoszczy. Wartość nowych inwestycji budowlanych ma przekroczyć miliard złotych.

Gazeta wylicza inwestycje, które mają się pojawić w ciągu dwóch najbliższych lat: do najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych należy Trasa Uniwersytecka z wielkim mostem, którego pylon będzie przypominał dwie przecinające się podkowach. Oprócz inwestycji w szpitale i nową linię tramwajową, za sumę 45 mln złotych powstanie gmach Biblioteki Głównej UKW.

A dzielnica Fordon wzbogaci się o Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu budowany kosztem 95 mln złotych. Gazeta przypomina o ważnym dla architektury Wyspy Młyńskiej projekcie mariny z hotelem i przystania dla jachtów. Marina miałaby ożywić ruch żeglarski na Brdzie i Wiśle. Dodatkowo mieszkańcy Bydgoszczy mają zyskać dwie nowe galerie handlowe – Galerię Kujawską i Makrum Park.

>>Galeria Korona Kielce. Nowe centrum handlowe Kielc blisko otwarcia

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 19.04.2012 11:51

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!