Architektura
ARCHITEKTURA

Centrum handlowe Zielone Arkady w Bydgoszczy

  • Komentarze

Zielone Arkady. Nowa galeria handlowa w Bydgoszczy

Zielone Arkady. Nowa galeria handlowa w Bydgoszczy. Fot. materiały prasowe Strabag

  • Zielone Arkady. Nowa galeria handlowa w Bydgoszczy

Nowe centrum handlowe – największe w mieście – powstaje w Bydgoszczy. Na razie inwestor chwali się projektem strefy wejściowej, bryłą tzw. Kryształu. Czy to jedyny interesujący element budynku?

Nowe centrum handlowe powstaje przy al. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Trzy kondygnacje budynku wypełnią się punktami handlowo-usługowymi, od zachodu znajdą się biura. Znaczną część bryły budynku zajmie sześciokondygnacyjny parking, na którym jednocześnie stanie do 1200 samochodów. Wizytówką nowego centrum handlowego w Bydgoszczy będzie wejście do budynku, nazywane przez inwestora Kryształem. Stalowo-żelbetowa konstrukcja połączona ze szkłem ma być efektowną, architektoniczną rzeźbą.
Zielone Arkady mają samą nazwą podkreślać nacisk, jaki inwestor kładzie na zrównoważone projektowanie. Nowa galeria handlowa ma być certyfikowana w systemie BREEAM.
Powierzchnia terenu na którym powstanie nowa inwestycja wynosi 11,5 h,    powierzchnia całkowita galerii handlowej to 115 000 mkw, a powierzchnia użytkowa - 103 000 mkw.

Za nową inwestycję odpowiada firma ECE Projekt-management, działająca jako deweloper i projektant centrów handlowych. Generalnym wykonawcą Zielonych Arkad będzie Strabag. Budowa zacznie się już wkrótce – wiosną 2014, a jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał tego samego roku.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.