archirama.pl

CENTRUM NAUKI KOPERNIK w Warszawie. A pod Lublinem ZOOM NATURY

Nie tylko Warszawa ma swoje centrum nauki. W Janowie Lubelskim powstaje pierwsze na Lubelszczyźnie interaktywne centrum nauki ZOOM Natury.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Lublin” centrum nauki ZOOM Natury w Janowie Lubelskim będzie liczyło aż 10 ha powierzchni. Kompleks będzie się składał z interaktywnego centrum nauki i terenów rekreacyjnych. Centrum nauki to nie tylko atrakcja turystyczna, to również miejsce rozrywki i zabawy.

Nieopodal wejścia do janowskiego centrum nauki będzie rozciągać się 100 metrowe kąpielisko. Jak pisze gazeta w głównym budynku centrum nauki ZOOM Natura znajdą się cztery akwaria z różnymi gatunkami ryb, znajdzie się miejsce z terrarium dla gadów i płazów oraz wiele gatunków roślin z całego świata. Budynek zostanie zwieńczony dachem, który jednocześnie będzie pełnił funkcję tarasu widokowego.

W centrum nauki znajdzie się wiele interaktywnych zabawek, które pomogą dzieciom zrozumieć podstawowe prawa fizyki. Budynek energii i recyklingu pokaże w jak różny sposób można pozyskiwać energię. W centrum znajdziemy wiele sal multimedialnych. Inwestycja ma kosztować 21 milionów, a centrum nauki ZOOM Natura zostanie oddane w 2013 roku. Więcej na stronach „Gazety Wyborczej Lublin”

>>Nie tylko Centrum Kopernik w Warszawie. Białystok, Gdynia i Wrocław też będą miały centra nauki

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 5.06.2012 16:33

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!