archirama.pl

Centrum Praskie Koneser. Mamy nowe wizualizacje. Jak będzie wyglądała część mieszkaniowa w dawnej Wytwórni Wódek Koneser w Warszawie?

Centrum Praskie Koneser. Postępują prace nad projektem wielofunkcyjnego kompleksu Koneser, który ma szansę stać się nowym centrum wasrzawskiej Pragi. Inwestor pokazał nowe wizualizacje części mieszkaniowej.

Centrum Praskie Koneser. Mamy nowe wizualizacje. Jak będzie wyglądała część mieszkaniowa w dawnej Wytwórni Wódek Koneser w Warszawie?
Fot: materiały prasowe

Zaniedbany kompleks byłej Wytwórni Wódek Koneser w centrum warszawskiej Pragi już wkrótce odzyska swoją dawną świetność. Fabryka została wybudowana w latach 1895-97 i jest obecnie jednym z najciekawszych przykładów architektury XIX wieku w stolicy. Budynki przetrwały zniszczenia wojenne i popadały w ruinę do 2006 roku, kiedy teren przejął inwestor, BBI Development.

Koneser - nowoczesna tkanka miejska

Za projekt rewitalizacji odpowiada firma Juvenes. Koncepcja zakłada połączenie historycznej, industrialnej architektury kompleksu z nowoczesną tkanką miejską otwartą na potrzeby mieszkańców stolicy. W aranżacjach loftów i mieszkań znajdą się elementy oryginalnej architektury budynku oraz nawiązanie do ceglanej architektury fabryki. Pomimo wielofunkcyjnego charakteru kompleksu, dla autorów projektu priorytetem było stworzenie architektocznej i kolorystycznej harmonii miejskiej. W części mieszkalnej znajdzie się blisko 330 lokali o powierzchni od 35 mkw do 170 mkw. Mieszkańcy będa mieli dostęp do szerokiej oferty rozrywkowo-kulturalnej, a prestiż inwestycji zwiększa lokalizacja oddalona kilka minut od centrum Warszawy.

Warszawska Praga odzyskuje dawną świetność

W kompleksie byłej Wytwórni Wódek Koneser znajdą się lofty, mieszkania i budynki o przeznaczeniu handlowym, kulturalnym oraz biurowym. Obok Stadionu Narodowego, przebudowy Portu Praskiego, Muzeum Warszawskiej Pragi i siedziby Orkiestry Sinfonia Varsovia, Praskie Centrum Koneser wpisuje się w złożoną koncepcję rewitalizacji warszawskej Pragi. Inwestor ma ambitne plany stworzenia nowego centrum dzielnicy.

Obejrzyj najnowsze wizualicje!

Autor: Grzegorz Zawora
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.11.2013 14:10

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!