archirama.pl

Changing The Face 2013 Rotunda Warsaw – 7 listopada mija termin zgłaszania prac konkursowych!

Warszawska Rotunda zyska nowe oblicze. Konkurs Changing The Face 2013 nadal trwa. Jaką „twarz” zyska stołeczna ikona architektury? Tego dowiemy się za niecały miesiąc, a już za 2 dni mija termin zgłaszania dziesięciu, wybranych w pierwszym etapie, prac konkursowych. Czego oczekujecie po zwycięskim projekcie?

Rotunda w Warszawie do rewitalizacji. Nadal trwa drugi etap konkursu Changing The Face 2013!

Tematem VII edycji konkursu architektonicznego Changing The Face jest projekt modernizacji warszawskiej Rotundy. Architekci mieli za zadanie stworzenie projektu rewitalizacji bryły stołecznej Rotundy, zlokalizowanej przy ul. Marszałkowskiej oraz zagospodarowanie otoczenia wokół niej.

Fot: Janusz Jurzyk / Wikimedia Commons

Pierwszy etap konkuru Changing The Face 2013 zakończył się 19 sierpnia br. 29 sierpnia uczestnicy dowiedzieli się, kto przeszedł do kolejnego etapu międzynarodowego konkursu na modernizację warszawskiej Rotundy. W drugim etapie Changing The Face 2013 weźmie udział dziesięć wybranych przez jury projektów. Finaliści mają na celu rozwinięcie koncepcji projektowej, przedstawionej w pierwszym etapie konkursu.

>> Przeczytaj również o historii warszawskiej Rotundy!

Do 7 listopada, do godziny 23:59 można, przy pomocy specjalnego formularza na stronie organizatora, zgłaszać swoje prace konkursowe. Każda z 10 wyłonionych w pierwszym etapie konkursu prac, ma zawierać szczegółową koncepcję zabudowy terenu, ale przede wszystkim dopracowaną koncepcję modernizacji Rotundy, uwzględniając przy tym wymagania i wytyczne programu. Każdy z uczestników musi przedstawić odpowiednie rysunki, szczegóły architektoniczne, czy rozwiązania materiałowe. Do zakończenia konkursu Changing The Face 2013 pozostało niewiele czasu, więc trzymamy kciuki za finalistów!

Czy nowa Rotunda będzie ECO budynkiem?

Jedną z wytycznych konkursu Changing The Face 2013 jest wykorzystanie minimum 3 z 6 zaprezentowanych materiałów firmy Du Pont. Każdy z nich został wyprodukowany z myślą o ekologicznym budownictwie i oszczędzaniu energii. Dodatkowo wszystkie zgłoszone projekty powinny uwzględniać zastosowanie kluczowych rozwiązań budownictwa zrównoważonego, które mogą się przyczynić do uzyskania wielokryterialnej certyfikacji typu LEED, BREEAM czy też DGNB. Czy w związku z tym powstanie w Warszawie kolejny zrównoważony obiekt?

Jak będzie wyglądać nowe oblicze Rotundy w Warszawie oraz jak zmieni się jej najbliższe otoczenie, dowiemy się już 28 listopada, podczas uroczystego ogłoszenia wyników konkursu Changing The Face 2013. Obrady jury rozpoczną się 13 listopada. Z niecierpliwością czekamy na publikację najlepszych projektów! A uczestnikom życzymy powodzenia!

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Janusz Jurzyk / Wikimedia Commons
Data publikacji: 5.11.2013 11:55

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!