archirama.pl

Zobacz, jak dostać się na studia architektury w Krakowie: wymagania, terminy, egzaminy na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Organizacja egzaminów na studia architektoniczne – przedstawiamy przydatne informacje w pigułce.Tym razem opisujemy rekrutację na architekturę na WAPK - Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Rekrutacja na studia architektoniczne

Studia architektury w Krakowie


Kolejny artykuł przydatny tym wszystkim, którzy chcieliby zacząć studia architektury, a w przyszłości projektować budynki. Jak to wygląda na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej?

Jak dostać się na studia architektury w Krakowie? Wymagania

Na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej dostępny jest kierunek Architektura (do niedawna była to Architektura i Urbanistyka). Standardowo, egzamin polega na wykonaniu prac rysunkowych. W tym przypadku są to dwie prace – dwa egzaminy. Pierwszy z nich to rysunek z natury na podstawie ustawionej wcześniej kompozycji. Drugi egzamin to rysunek o charakterze architektonicznym - z wyobraźni. Termin egzaminów na architekturę w Krakowie będzie ogłoszony ok. miesiąc przed egzaminem. Podawany jest on również na indywidualnych kontach rejestracji internetowej każdego z kandydatów. Jest także wywieszony na holu budynku WAPK. Na egzamin należy przyjść z dowodem osobistym i dowodem wpłaty za egzamin, oraz przyborami do rysowania, takimi jak ołówki, gumki oraz klipsy do przypięcia arkusza (z wyjątkiem linijki i podobnych przyborów kreślarskich!). Arkusz brystolu dostaje się przed wejściem. Na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej należy stawić się pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu. Na każdym z egzaminów zostanie wylosowany jeden z trzech tematów. Teraz można przystąpić do rysowania.

Wyniki egzaminu na architekturę w Krakowie

Oba rysunki oceniane są oddzielnie. Za każdy można uzyskać oceny - od 2 do 6. Na pierwszym egzaminie oceniane będą: zgodność rysunku z modelem, zgodność z zasadami perspektywy, poprawność kompozycji, oraz ocena opracowania walorowego (cieniowania). Drugi egzamin natomiast oceniany będzie pod kątem kreatywności, tj. sposobu prezentacji, oraz inwencji twórczej w zakresie architektury. Oprócz wyników egzaminów na architekture w Krakowie bardzo istotne będą  również wyniki matury.

 

Milena Glinojecka

Data publikacji: 11.04.2014 14:53

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!