Architektura
ARCHITEKTURA

Chciałbyś studiować architekturę? Zobacz, jak dostać się na studia architektoniczne: wymagania, terminy, egzaminy na wszystkie uczelnie architektoniczne w Polsce

  • Komentarze

Rekrutacja na studia architektoniczne

Rekrutacja na studia architektoniczne

Organizacja egzaminów na studia architektoniczne – przedstawiamy przydatne informacje w pigułce.Tym razem przedstawiamy rekrutację na architekturę na WAPŚ - Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Dziś informacje dla kandydatów, którzy chcieliby studiować na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.


Jak dostać się na studia architektoniczne w Gliwicach?

Studia pierwszego stopnia trwają tu 4 lata (8 semestrów). Kryteria, które brane są pod uwagę na tej uczelni, to oczywiście wyniki z egzaminu rysunkowego, ale również wyniki z matury z przedmiotu matematyka.

Rekrutacja na semestr 2014/15 rozpoczyna się 5.05 o godzinie 12:00. Kandydaci rejestrują się na stronie i wnoszą opłatę rekrutacyjną. Ostateczny termin to 20.05.
Egzamin składa się z dwóch częsci i odbędzie się dnia 25.06, we środę. Pierwsze zadanie o godzinie 9:00, a drugie o 13:30.
Na egzamin, który odbędzie się w budynku Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, należy przyjść już o godzinie 8:00. Kandydaci zabierają ze sobą dowód osobisty, potwierdzenie wpłaty za egzamin, nie porysowaną deskę rysunkowę 50 x 70, oraz przybory do rysunku, tj. ołówki miękkie, twarde, kredki, pastele, flamastry, gumkę, nożyk lub nożyczki, skalówkę, cyrkiel, klej, taśmę klejącą i pinezki. Teraz zostaje tylko wykazać się talentem plastycznym.

 

Wyniki egzaminu na studia architektoniczne i dalsze wymagania

Pierwsza lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia, oraz lista rezerwowa zostaną ogłoszone 4.07 o godzinie 12:00. Osoby zakwalifikowane muszę teraz złożyć dokumenty na uczelni najpóźniej dnia 8.07. Ogłoszenie I listy osób przyjętych nastąpi  9.07. Zmieni się również lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Osoby tę mogą składać dokumenty do dnia 11.07. Ostateczny wynik przyjęcia kandydatów z listy rezerwowej nastąpi 14.07. Osoby niezakfalifikowane niech nie tracą nadziei, ponieważ przewidziano jeszcze jedną listę osób zakwalifikowanych, która pojawi się na stronie 22.07. Życzymy wszystkim udanego egzaminu.

Więcej informacji na stronie.

 

Milena Glinojecka

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 17.04.2014 11:12
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.