archirama.pl

Chciałbyś studiować architekturę? Zobacz, jak dostać się na studia architektoniczne: wymagania, terminy, egzaminy na wszystkie uczelnie architektoniczne w Polsce

Organizacja egzaminów na studia architektoniczne – przedstawiamy przydatne informacje w pigułce. Tym razem przedstawiamy rekrutację na architekturę na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im.Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia architektoniczne

Rekrutacja na studia architektoniczne

Dziś informacje dla kandydatów, którzy chcieliby studiować na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im.
Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy


Jak dostać się na studia architektoniczne w Bydgoszczy?


Studia na kierunku Architektura i Urbanistyka prowadzone są tu w trybie stacjonarnym. Przewidziano 90 miejsc. Rejestracja internatowa rozpocznie się 2.06.

O przyjęciu kandydata na Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy decyduje suma punktów uzyskanych na egzaminie dojrzałości z przedmiotów podstawowych, oraz jednego z przedmiotów dodatkowych do wyboru: matematyka, fizyka i astronomia, historia lub historia sztuki. Kandydat, który nie zdawał żadnego z przedmiotów dodatkowych może ubiegać się o przyjęcie na studia I stopnia  otrzymując 0 pkt. z tych przedmiotów.
Kolejnym krokiem jest egzamin z rysunku. Składa się on z dwóch etapów. Pierwszy to rysunek z natury, drugi zaś to rysunek z wyobraźni o charakterze architektonicznym.

Szczegółowy terminarz zostanie podany w terminie późniejszym na stronie: rekrutacja.utp.edu.pl

Data publikacji: 13.05.2014 12:06

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!