archirama.pl

Co zobaczyć nad morzem? Festiwal Streetwaves

Współczesny design w wersji „zrób to sam”, podróż w czasie i zapomniana architektura współczesna. To tylko część tego, co zobaczyć będzie można w czasie tegorocznego festiwalu Streetwaves we Wrzeszczu i na Wyspie Sobiszewskiej

Współczesna architektura, design i domki kempingowe z PRL

Festiwal Streetwaves 2014 - mapy i przewodniki

Fot: materiały prasowe Streetwaves

Co zobaczyć we Wrzeszczu?


Przełom maja i czerwca nad morzem zapowiada się całkiem interesująco. Festiwal Streetwaves to dwa dni wypełnione całkowicie koncertami, akcjami miejskimi i warsztatami. Wszystkie te wydarzenia toczyć się będą w znanych i nieznanych zakątkach Dolnego Wrzeszcza i Wyspy Sobieszewskiej. Jednym z nich jest Ośrodek Wczasowy "Drogowiec" w Sobieszewie. Domki kampingowe z czasów PRL to pomorski wehikuł czasu, który pozwoli odciąć się od współczesnego miasta i przenieść kilkadziesiąt lat wstecz. Z powrotem do 2014 roku uczestników festiwalu przeniesie zupełnie współczesna sztuka.  W programie muzycznym między innymi koncerty Pablopavo i Ludziki, L.U.C., Młynarski Plays Młynarski oraz Kubatwiceimprovise (Jakub Słomkowski i Jakub Dykiert) / performance dźwiękowy na budowie obok parku.

Co poza muzyką? Między innymi warsztaty typograficzne, pokazy w kinie plenerowym, wyścigi łódek i ćwiczenia fizyczne pod chmurką, a także spacery po Wrzeszczu i spotkanie z architekturą współczesną i nieco starszą. Na zakończenie afterparty w Kurhausie przy ul. Wajdeloty i dancing wczasowy.

Streetwaves
31 maja – 1 czerwca 2014 (sobota-niedziela), od południa do północy
Szczegóły, program i mapy: streetwaves.pl >>


Zdjęcia: materiały prasowe Streetwaves
Data publikacji: 28.05.2014 14:38

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!