archirama.pl

Co zobaczyć w Gdyni? Nowe spacery Gdyńskim Szlakiem Modernizmu

Konkursy fotograficzne i zwiedzanie zamkniętych na co dzień zabytków gdyńskiego modernizmu to niektóre atrakcje letnich spacerów Gdyńskiego Szlaku Modernizmu

Modernizm w Gdyni - letnie spacery

Przewodnik po Gdyni: Gdyński Szlak Modernizmu. Warto!

Fot: materiały prasowe Agencji Rozwoju Gdyni


Spotkanie z modernizmem
Gdyńskie spacery szlakiem modernistycznej architektury odbywają się cyklicznie. Letnim spotkaniom będą towarzyszyły konkursy, w których będzie można wykazać się wiedzą o architekturze modernizmu albo pokazać swoje fotografie - i zdobyć za to nagrody.

Pierwszy spacer, który odbędzie się już jutro, 20 lipca, zorganizowany zostanie pod hasłem Architekci gdyńskiego modernizmu Stanisław Ziołowski, Jerzy Müller, Stefan Reychman.  Drugie spotkanie odbędzie się 26 lipca i połączone będzie z plenerem fotograficznym.

Każdy ze spacerów potrwa ok. dwóch godzin.

Podstawowe informacje:
Zbiórka 20 lipca (niedziela), godz. 10:00 (ok. 120 min) pod Miejską Informacją przy ul. 10 Lutego 24
Tematyka:  opowieści o wybranych architektach Gdyńskiego Modernizmu
W programie: Foto Quizy oraz quizy z wiedzy o Gdyni z nagrodami - pamiątkami Szlaku; wizyta w „Mini Muzeum” Bankowca; wejście do wybranych klatek kamienic gdyńskiego modernizmu; nagroda książkowa za najlepszą serię 3 zdjęć ze spaceru; pierwsza prezentacja folderu o Jerzym Müllerze z serii „Architekci gdyńskiego modernizmu”


Via Foto Tour; spacer - plener fotograficzny
Zbiórka 26 lipca o godz. 10:00 pod Miejską Informacją przy ul. 10 Lutego 24
Spotkanie poprowadzi doświadczony fotograf - animator modernizmu - Przemysław Kozłowski
Na spacer wymagane są zapisy imienne, e-mailowych: spacery@arg.gdynia.pl
W programie: wybrane atrakcje Szlaku Modernizmu, w tym Mini Muzeum, schron;  promocja kategorii konkursu „Gdyński Modernizm w Obiektywie”; zwiedzanie na co dzień niedostępnych przestrzeni, w tym Domu Marynarza Szwedzkiego; punkty widokowe Śródmieścia Gdyni; zadania fotograficzne - nagrody za najlepsze zdjęcia wykonane wg zadań.
Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe Agencji Rozwoju Gdyni
Data publikacji: 19.07.2014 09:27

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!