Architektura
ARCHITEKTURA

Co zobaczyć w Lublinie? Zamek Królewski

  • Komentarze

Co zobaczyć w Lublinie? Brama Krakowska

Brama Krakowska w Lublinie, siedziba Muzeum Historii Miasta Lublina

Fot: Nizio Design International - materiały prasowe

Nizio Design International przebuduje Zamek Królewski i Bramę Krakowską w Lublinie


Rewitalizacja w Lublinie

Warszawska pracownia Nizio Design International znana jest z projektów wystaw i aranżacji wnętrz  nowych muzeów. Firma współpracuje jednak także z działającymi już od dawna instytucjami. Po Zamku w Łańcucie kolejny projekt z pogranicza konserwacji przygotowuje dla Muzeum Lubelskiego. W czerwcu 2016 Mirosław Nizio podpisał umowę dotyczącą wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy oraz prac remontowych, aranżacyjnych i wystawienniczych w muzealnych budynkach. Zmiany dotyczą wnętrz Zamku Królewskiego oraz Bramy Krakowskiej.

Nowa architektura wnętrz

Władze muzeum planują remont obiektów, a także uwspółcześnienie ekspozycji. Nową oprawę zyska między innymi jeden z najbardziej znanych eksponatów Muzeum Lubelskiego, czyli obraz Unia Lubelska, jedno z najwyżej cenionych płócien Jana Matejki. Podobnie jak inne obrazy historyczne Matejki „Unia...” wymaga wiele miejsca. Obraz mierzy 299 × 511 cm, przedstawia grupę postaci z czasów Zygmunta Augusta. Każda z nich ma swoje znaczenie, a do zrozumienia przedstawionej historii niezbędny jest obszerny komentarz.
Zarówno główna siedziba Muzeum Lubelskiego, jak i oddział w Bramie Krakowskiej to cenne budynki historyczne, objęte ochroną konserwatorską. Projekt Nizio Design International musi uwzględniać wymogi tej ochrony.

Warszawskie biuro projektowe ma przygotować projekt budowlany i wykonawczy dla wszystkich branż oraz szczegółową specyfikację techniczną. Na mocy umowy pracownia będzie odpowiedzialna za odbiór robót budowlanych, wykonanie przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego dla wszystkich branż. Będzie również sprawowała kompleksowe nadzory autorskie nad realizacją robót budowlanych pod kątem zgodności z projektem.


Zobacz także: Park Rekreacyjny Zoom Natury >>
Rewitalizacja według Nizio Design International >>przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Nizio Design International - materiały prasowe
Data publikacji: 24.06.2016 16:02
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.