archirama.pl

Co zobaczyć w Wenecji: architektura hotelu The Gritti Palace

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na wakacyjny wyjazd, podpowiadamy: jedź do Wenecji. Oprócz zwiedzania wielu zabytków i podróży gondolą możesz zatrzymać się tam w hotelu Gritti Palace. Architektura wnętrz tego budynku oczaruje Cię luksusem. Zobacz zdjęcia...

Luksusowy taras z basenem na dachu budynku hotelu The Gritti Palace

W hotelu Gritti znajduje się wspaniały 2-poziomowy apartament z tarasem o powierzchni 250 mkw. i basenem na dachu budynku

Fot: KALDEWEI

Bryła Hotelu Gritti: dawniej i dziś

Hotel Gritti Palace należy do sieci hoteli Starwood Hotels & Resorts Luxury Collection. Jest to hotel 5-gwiazdkowy, który cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza wśród gwiazd i znanych osobistości już na początku XX wieku. Ernest Hemingway opisywał ten budynek jako: „najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli”. Budynek, który powstał w 1525 roku, był początkowo siedzibą doży Andrea Gritti. Później było to miejsce siedziby ambasadora Watykanu w Wenecji. Dzisiaj budynek po gruntownym remoncie odzyskał swoje dawne oblicze i jest jednym z najpiękniejszych szlacheckich pałaców Wenecji.

Renowacja budynku trwała ponad 15 miesięcy    

Renowacja budynku hotelu Gritti trwała ponad 15 miesięcy i kosztowała około 35 milionów euro. Prace budowlane i remontowe trwały więc dosyć długo. Łącznie przy remoncie pracowało ponad 1000 osób. Po przebudowie luksusowy budynek hotelu składa się z 82 pokoi. Architekci mieli nie lada zadanie do wykonania przy projektowaniu apartamentów. 21 z nich zaprojektowali w zgodzie nie tylko z kulturą i historią Wenecji, lecz także ze wspomnieniami takich znanych osób jak Ernest Hemingway, Peggy Guggenheim czy Somerset Maugham.

Architektura wnętrz: luksusowy apartament Redentore-Terrazza

Wisienką na torcie jest wspaniały 2-piętrowy apartament Redentore-Terrazza z ogromnym tarasem i widokiem na panoramę Wenecji. Taras o powierzchni 250 mkw. znajduje się na dachu budynku. Autorem tego projektu jest Dyrektor Kreatywny biura projektowego Donghia Inc, Chuck Chewning .Zaprojektował on apartament tak, by wykorzystać stare elementy wyposażenia, co wpłynęło na zachowanie unikalnej atmosfery tego miejsca. W pałacu Gritti użyto również aż 15 różnych odmian marmuru Carrara, który był obrabiany i układany przez najlepszych weneckich rzemieślników. Renowację mebli i tkanin powierzono natomiast najlepszym włoskim specjalistom.

Aranżacja łazienek: wanny z 30- letnią gwarancją

Aranżacja łazienek w hotelu Gritti dorównuje w pełni wystrojowi pokojowych wnętrz. Centralnym punktem każdej łazienki jest komfortowa wanna. Warto dodać, że każda z wanien w hotelu jest objęta 30-letnią gwarancją i wytwarzana ze szlachetnej stali o grubości 3,5 mm. Ten materiał jest bardzo trwały i niezwykle odporny na wszelkiego typu uszkodzenia.

Tak więc, jeśli masz dużo wolnego czasu, zwiedź Wenecję! Możesz przy tej okazji zatrzymać się w hotelu Gritti, choć trzeba dodać, że jest to propozycja dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na duże wydatki.

 

Agnieszka Ochenkowska

Zdjęcia: KALDEWEI
Data publikacji: 7.08.2014 11:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!