archirama.pl

Czarna bryła – kontener spożywczy przy budynku Allegro/ Pixel w Poznaniu

Prosta bryła kontenera spożywczego zaprojektowanego przez pracownię architektoniczną Trabendo zastąpiła stary sklep monopolowo-spożywczy

Kontener spożywczy w Poznaniu - czarna bryła pojawiła się na osiedlu

Kontener spożywczy projektu pracowni architektonicznej Trabendo, Poznań 2014

Fot: Jeremi Buczkowski

Odrapany blaszak z zakratowanymi oknami – tak często wyglądają sklepy osiedlowe na polskich osiedlach. Typowy przedstawiciel tego rodzaju stał też przy ulicy babimojskiej w Poznaniu, niedaleko biurowca Pixel. W 2014 na miejscu starego sklepu pojawił się nowy obiekt, zaprojektowany przez architektów z poznańskiej pracowni Trabendo. Kontener jest podobnie jak jego poprzednik prostopadłościenną bryłą. Optycznie jest jednak znacznie lżejszy dzięki przeszklonej ścianie frontowej.

Projektanci postawili na prostotę. Zamiast kolorowego chaosu typowego dla reklam sprzed kilkunastu lat, na elewacji mamy stylizowaną grafikę z produktami spożywczymi i przemyślaną typografię. Ograniczenie kolorystyki do czerni i bieli sprawdza się w pawilonie bardzo dobrze.
Kontener spożywczy powstał tuż przy budynku Pixel w Poznaniu. Biurowiec, wielokrotnie nagradzana realizacja biura JEMS Architekci, jest obecnei siedzibą Allegro.  

kontener spożywczy
lokalizacja: Poznań, ul. Babimojska
projekt: trabendo. (www.trabendo.pl) arch. Łukasz Nowak + arch. Katarzyna Stawarz-Nowak
grafika: ourvision (ourvision.eu)
realizacja: czerwiec 2014
zdjęcia: Jeremi Buczkowski (www.jeremibuczkowski.pl)
powierzchnia: 39mkw


Wyświetl większą mapę

Autor: KZ
Zdjęcia: Jeremi Buczkowski
Data publikacji: 14.08.2014 10:54

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!