archirama.pl

Czarno-szklana bryła stanęła obok Muzeum Powstania Warszawskiego. W środku biura

Najnowszy biurowiec pracowni Grupa 5 Architekci przy ul. Grzybowskiej w Warszawie ma już pozwolenie na użytkowanie. Nowoczesna szklano bazaltowa elewacja ciekawie komponuje się z sąsiadującymi budynkami Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nowy biurowiec przy Grzybowskiej

Najnowszy biurowiec pracowni Grupa 5 Architekci przy ul. Grzybowskiej w Warszawie ma już pozwolenie na użytkowanie

Fot: grupa 5 architekci

Biurowiec w sercu przemysłowej Woli sąsiaduje z Muzeum Powstania Warszawskiego. Siedmiopiętrowy budynek biurowo usługowy klasy A+ zlokalizowany został na rogu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej. Jego bryłę od ul. Przyokopowej przecina bazaltowy zygzak oddzielający kondygnacje. Z kolei od elewację od ul. Grzybowskiej charakteryzuje szeroki wykusz.

Wkomponowana bryła

- Budynek wyróżnia odważna i nowoczesna architektura znakomicie komponująca się zabytkową bryłą sąsiadującego Muzeum Powstania Warszawskiego. - mówi projektant, arch. Roman Dziedziejko. - Lekka forma biurowca uzyskana została poprzez kompozycję płaszczyzn szklanych i kamiennych jak i przeplatających się podłużnych pasów stropowych budynków.

W jego wnętrzu znajdzie się blisko 10 tys. m2 powierzchni użytkowej, w tym 9 tys. m2 stanowić będą biura. Składa się on z siedmiu kondygnacji nadziemnych, oraz trzypoziomowego garażu. W najbliższej przyszłości w okolicy znajdować się będzie stacja II linii warszawskiego metra.

Autor: mjc
Zdjęcia: grupa 5 architekci
Data publikacji: 20.11.2012 16:46

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!