Architektura
ARCHITEKTURA

Czy architektura Warszawy jest warszawska? Plac Piłsudskiego

  • Komentarze

Plac Piłsudskiego i współczesna architektura Warszawy

Czy Pałac Saski zostanei odbudowany? Czy wokół jednego  z najważniejszych placów stolicy pojawią sie bryły nowych budynków? Debata w SARP

Dyskusja o warszawskim placu Piłsudskiego, współczesnej architekturze Warszawy, bryłach nowych obiektów i urbanistyce - co stanie się z jednym z najważniejszych placów Warszawy?

Współczesna architektura Warszawy

Redakcja Arché, Koło Krytyki Oddziału Warszawskiego SARP, Katedra Sztuki Krajobrazu SGGW i Akademia Sztuki Architektury Krajobrazu zapraszają na dyskusję o przestrzeni publicznej Warszawy. Spotkania organizowane pod hasłem warszawskość architektury warszawskiej odbywają się w siedzibie SARP (Stowarzyszenia Architektów Polskich). Najbliższe spotkanie, poświęcone funkcjom i przyszłości placu Piłsudskiego rozpocznie się w czwartek 20 marca 2014 o 18.00.
Nowe koncepcje zagospodarowania placu zaprezentują Jacek Damięcki i Stefan Maciąg, gościem specjalnym będzie Zygmunt Stępiński. Spotkanie poprowadzą Grzegorz Buczek oraz Jeremi T. Królikowski.


Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego (dawniej m.in. plac Saski oraz plac Zwycięstwa), to jeden z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych placów Warszawy. Plac znajduje się w dzielnicy Śródmieście Północne. Wciąż trwają dyskusje o możliwości przekształcenia placu. Stowarzyszenie Saski 2018 we współpracy z innymi organizacjami stara się o odbudowę Pałacu Saskiego, którego jedynym zachowanym fragmentem jest kolumnada Grobu Nieznanego Żołnierza. Forum Rozwoju Warszawy proponuje nie tylko odbudowę pałacu, ale także pobliskich kamienic, oraz zamknięcie placu dwoma oficynami od północy i południa. W 2013 dyskusję wzbudził projekt przeprowadzenia nowej trasy tramwajowej, biegnącej przez plac. Co zaproponują uczestnicy spotkania?  

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.