archirama.pl

Dania Portugalia we Lwowie. Lwiw Arena Stadion we Lwowie

Stadion we Lwowie, czyli Lwiw Arena, to na nim 13 czerwca Dania i Portugalia rozegrają kolejny mecz Euro 2012. Stadion we Lwowie może pomieścić ponad 33 tys. kibiców. Zobacz jak wygląda Lwiw Arena.

Stadion we Lwowie

Stadion we Lwowie na Euro 2012

Fot: Sewich/wikimedia

Na stadionie we Lwowie 13 czerwca zagrają kolejny mecz Euro 2012 Portugalia i Dania. Stadion we Lwowie właściwie leży pod miastem – jest oddalony od centrum Lwowa o jakieś 12 kilometrów. Lwowski stadion składa się z trzech poziomów.

Na najniższym ukryto podziemny parking. Kolejne poziomy to trybuny stadionu i sektor dla VIP – ów. Projektanci pomyśleli również o stadionowym zapleczu. W zachodniej części stadionu znalazło się miejsce dla sali konferencyjnej, galerii handlowej, i centrum prasowego. Wnętrze Areny Lwiw, a dokładniej jej trybuny symbolizują barwy flagi narodowej Ukrainy. Część fotelików dla kibiców jest w kolorach niebieskich, a część w żółtych.

Nad projektem stadionu we Lwowie czuwali projektanci z Atelier Albert Wimmer z Austrii i projektanci Arnika z Ukrainy. Stadion we Lwowie może pomieścić ponad 33 tys. widzów. Jego koszt wyniósł blisko 228 mln euro. W czasie mistrzostw Euro 2012 na stadionie we Lwowie swoje mecze rozegrają jeszcze drużyny Danii, Portugalii i Niemiec.

>>Gdzie zamieszkała na Euro 2012 reprezentacja Francji? Francuzi mieszkają w Doniecku

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Sewich/wikimedia
Data publikacji: 12.06.2012 12:45

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!