Architektura
ARCHITEKTURA

Detale we współczesnej architekturze: podsufitka

  • Komentarze

Detal we współczesnej architekturze może znaczyć wiele...Galeco DECOR z okuciem deski czolowej

Podsufitka Galeco DECOR z okuciem deski czołowej

Fot: Galeco

Podsufitka Galeco DECOR może być jednym z elementów, które zdecydują o wyrazie bryły budynku. Wykończenie dachu można poprawić także podczas modernizacji starego budynku

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dom nowy czy zmodernizowany musi być przede wszystkim funkcjonalny, wygodny, dostosowany do potrzeb użytkowników. W ostatnich latach coraz ważniejsza staje się energooszczędność i wygoda eksploatacji. Oczekiwania  właścicieli i standardy wykończenia polskich budynków rosną. Inwestorzy coraz większą wagę przykładają do wyglądu domów. O wyglądzie budynku w dużej mierze decyduje dach i jego elementy. Jednym z tych ostatnich jest podsufitka, służąca do zabudowy spodniej strony okapu.

Ważny detal

Podsufitka nie ma znaczenia konstrukcyjnego, można z niej zrezygnować albo odłożyć jej montaż na później. Jednak ze względu na funkcje ochronne, izolacyjne, a także estetyczne, projektanci i wykonawcy polecają jej stosowanie. Podsufitka poprawia właściwości termiczne budynku, chroni przed wilgocią, a także uniemożliwia dostęp niechcianym lokatorom – szerszeniom, osom, ptakom gnieżdżącym się pod dachem. Podsufitka Galeco DECOR chroni dach przed uszkodzeniami, a przy tym odgrywa rolę dekoracyjną. Konstrukcja elementów podsufitki upraszcza i przyspiesza montaż. Niewielka waga, umożliwiająca stosowanie także na delikatnych strukturach, wynika z zastosowanego materiału. Podsufitka z PVC w odróżnieniu od drewna i metalu nie wymaga konserwacji. Producent podkreśla także trwałość materiału, zachowującego właściwości przez wiele lat, niezależnie od warunków pogodowych.

Podsufitka – kolory

Podsufitka Galeco DECOR jest dostępna w różnych wariantach kolorystycznych, między innymi w kolorze grafitowym, złotego dębu, orzecha i  innych. Im więcej możliwości, tym łatwiej dobrać podsufitkę pasującą wyglądem do pozostałych elementów.
Panele systemu podsufitki Galeco DECOR składają się z następujących elementów: podsufitka pełna 295 x 4000 mm, podsufitka wentylowana/ perforowana 295 x 4000 mm, listwa montażowa typu “J” o długości 4000 mm, listwa montażowa typu “H” o długości 4000 mm czy narożnik zewnętrzny długości 4000 mm.
Kolejną możliwością jest okucie deski czołowej dachu w kolorach podsufitki dachowej. Harmonijny dobór kolorów daje możliwość uzyskania spójnej kompozycji. Okucie deski czołowej to obróbka blacharska o wymiarach 265 mm x 2000 mm wykonana z blachy ocynkowanej o grubości 0,5 mm. Pokryta jest drewnopodobną folią Renolit w kolorze podsufitki Galeco DECOR. Jej dolna część wyprofilowana została na kształt listwy „J” dostępnej w systemie Galeco DECOR, co umożliwia łatwy montaż podsufitki oraz spójne i estetyczne wykończenie okapu.
Dzięki kompletnemu systemowi listew montażowych podsufitkę można stosować do każdego rodzaju okapu dachowego.

ARTYKUŁ SPONSROWANY

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.