Architektura
ARCHITEKTURA
III Weekend Architektury w Gdyni

Dni Architektury w Gdyni 21-25 sierpnia. Ruszył III Weekend Architektury w Gdyni

 • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Weekend Architektury w Gdyni to idealna okazja do spotkania znanych architektów oraz poznania najnowszych trendów architektury. W tym roku specjalnie dla miłośnikow fotografii program wzbogacono o Archi Foto Dzień. Dni Architektury w Gdyni potrwają od 21 do 25 sierpnia. Sprawdżcie jakie atrakcje przygotowali organizatorzy.

Weekend Architektury w Gdyni ruszył już po raz trzeci. Jak co roku w czwarty weekend sierpnia Gdynia zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia nadmorskiej miejscowości i spotkania z architekturą. Do Gdyni zjadą architekci, pasjonaci architektury, historycy, eksperci architektury i urbanistyki. Weekend Architektury w Gdyni potrwa pięć dni, od 21 do 25 sierpnia.

Goście Weekendu Architektury w Gdyni

Jak co roku organizatorzy zaplanowali wiele bezpłatnych atrakcji dla gości gdyńskich dni architektury. W ramach tegorocznej imprezy w dniach 23-24 sierpnia odbędą się tzw. ArchiPrelekcje. Będzie to kilkanaście prelekcji tematycznych prowadzonych przez architeków, historyków oraz ekspertów architektury i urbanistyki.Wykłady połączone będą z otwartym panelem dyskusyjnym. 24 sierpnia prelekcje Weekendu Architektury poprowadzi znany polski architekt Przemo Łukasik z medusagroup. Ponadto gościem specjalnym tegorocznycznych Archi Prelekcji bedzie architekt Robert Konieczny z KWK Promes.

Co nowego podczas Dni Architektury w Gdyni?

Tegoroczną nowością podczas III Weekendu Architektury w Gdyni będzie blok prezentacji młodych architektów z Trójmiasta, noszący nazwę "młodzi na start". Ponadto dzięki wydłużonej o dwa dni formule imprezy, program wzbogacono o propozycję dla fanów fotografii – Archi Foto Dzień. Uchwycić chwilę czy Fotografia architektoniczna na styku epok - to tematy porannych warsztatów. Dla pasjonatów kina dokumentalnego odbędzie się natomiast tzw. Archi Film- czyli spotkania z najlepszym, światowym kinem dokumentalnym.

Archi Spacery podczas Dni Architektury w Gdyni

Trzeci Weekend Architektury w Gdyni to także okazja do poznania najnowszych trendów architektury. Goście obejrzą wystawy tematyczne poświęcone gdyńskiej architekturze oraz najlepszym projektom budynków na świecie z 2012 roku. Organizatorzy zaplanowali także specjalne spacery szlakiem architektury współczesnej w Gdyni. Fani architektury modernistycznej także znajdą coś dla siebie. Program spacerów na Gdyńskim Szlaku Modernizmu pozwoli poznać obiekty architektury modernistyczej Gdyni. Dla gości dostępny będzie punkt Archi Czytelni z polską i europejską prasą architektoniczą.

Ruszył III Weekend Architektury w Gdyni

Organizatorem wydarzenia III Weekendu Architektury jest Miasto Gdynia. Częśc atrakcji podczas tegorocznej edycji imprezy odbędzie się w niedawno powstałym nowoczesnym pawilonie informacyjno-wystawienniczym- Gdynia InfoBox, zlokalizowanym tuż przy ulicy Świętojańskiej.

Więcej informacji na temat imprezy dostępnych jest na stronie weekendarchitektury.pl

 

przeczytaj rowniez
 • Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter
  Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter

  Vera Lutter jest znana ze swych monumentalnych, czarnobiałych fotografii przestrzeni miejskich. Jej zdjęcia to negatywy, powstające w przekształconych w camera obscura pomieszczeniach. Odrealnione obrazy miast, tworzone przez artystkę, są rozpoznawalne na całym świecie więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000

  Celem konkursu jest promocja najlepszej architektury miejskiej, zrealizowanej w okresie Trzeciej Rzeczypospolitej oraz pobudzenie wrażliwości społecznej na kształt naszego otoczenia. więcej

 • 40 lat temu otwarto pierwsze w Polsce muzeum oceanograficzne
  40 lat temu otwarto pierwsze w Polsce muzeum oceanograficzne

  Utworzone w 1971 roku Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni było pierwszą w kraju placówką, gdzie zwiedzający mogli podglądać morską florę i faunę. Sam obiekt muzeum to ciekawy, modernistyczny gmach z międzywojnia ze szklaną rotundą z czasów powojennych więcej

 • Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101
  Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101

  Wieżowiec Taipei 101 w mieście Tajpej, stolicy Tajwanu. Mający 508 metrów gigant jest dzisiaj najwyższym budynkiem na świecie. Jego projektantom przyszło się zmierzyć z problemami trudnych warunków posadowienia (jakość gruntu określono jako niezadowalającą), silnych wiatrów  (tajfuny występują tu kilka razy w roku) i trzęsień ziemi (działka jest położona około 200 metrów od linii uskoku tektonicznego). Budynek należało wyposażyć w specjalny system tłumienia drgań i kołysania, by zapewnić możliwie jak największy komfort dziesięciu tysiącom jego użytkowników. Jednocześnie do poruszania się między  wszystkimi 101 kondygnacjami przeznaczono 61 wind, z czego dwie, zapewniające dojazd na najwyżej położone piętra osiągają rekordowe szybkości, potwierdzone wpisem do Księgi Rekordów Guinessa. więcej

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.08.2013 16:50
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.