archirama.pl

Dom jednorodzinny 102. Dom w stylu legendy czołgu Rudy 102

Filmowy czołg Rudy 102 obrósł legendą. Czy dom 102 również obrośnie w legendę? Obejrzyj dom i jego wnętrza inspirowany Rudym 102. Zobacz projekt domu 102 w Międzyrzeczu z pracowni ZALEWSKI Architecture Group.

Dom jednorodzinny 102 w Międzyrzeczu to na razie tylko projekt, ale czekamy na jego realizację!

Dom jednorodzinny 102 w Międzyrzeczu to na razie tylko projekt, ale czekamy na jego realizację!

Fot: ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP

Dom to parterowa bryła, której betonowa elewacja przypomina nieco fakturę znaną z wojskowych bunkrów. Nic dziwnego dom zlokalizowany jest w okolicach Międzyrzecza słynącego z szeregu bunkrów i umocnień przeciwpancernych. Na ścianach znalazły się motywy znane z filmowego czołgu o numerze 102. Architekci zaprojektowali parterowy budynek o powierzchni 140 metrów kwadratowych.

DOM NA 102 Z CIEPŁYM WNĘTRZEM

W otoczeniu domu znajduje się gęsty las, który starszym widzom może kojarzyć się z serialem Czterej pancerni. Dom składa się z części dziennej, której ciekawym elementem jest patio oraz nocną. Do domu przynależy garaż. Dom surowy z militarnym zacięciem we wnętrzu sprawia zupełnie inne wrażenie. Dom 102 we wnętrzu jest ciepły i przytulny. Przyjemny klimat wnętrza wzmacnia nowoczesny kominek podwieszany z sufitu. Tył domu to pełna szkła elewacja otwarta na ogród.

>>Jak wybudować dom na 16 m2?

Projekt: ZALEWSKI Architecture Group
Inwestor: prywatny
Więcej projektów pracowni na www.zalewskiag.com

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP
Data publikacji: 6.09.2012 14:20

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!