archirama.pl

Dom w Madrycie. Jak wykorzystać kamień i drewno do budowy domu?

Dom w Madrycie biura A-cero to przykład projektu skutecznie wykorzystującego naturalne materiały do budowy domu jak drewno i kamień. Bryła domu jest prosta i nowoczesna, a jednocześnie oryginalna. Wnętrze również urządzono w prostym stylu z dominującą na ścianach bielą.

Dom z kamienia 2

Dom hiszpańskiej pracowni A – cero to nowoczesna i oryginalna bryła

Fot: A - cero

Dom w Madrycie to projekt hiszpańskiego studia architektura-cero, kierowanego przez Joaquina Torresa i Rafael Llamazaresa. Ich projekt to dom położony w dzielnicy mieszkaniowej na północy Madrytu. Dom położony jest na prostokątnej działce o powierzchni 2800 m2, w otoczeniu sosen i dębów. Architekci starali się w jak najmniejszym stopniu naruszyć naturalne otoczenie działki dlatego niektóre drzewa splatają się z elewacją budynku.

>>Dom w stylu japońskim. Prostota i minimalizm wnętrza

Z uwagi na temperatury panujące w Hiszpanii dom skonstruowano tak, aby zapewnił jego mieszkańcom maksimum komfortu termicznego. Dom zbudowany jest z kamienia, marmuru w kremowym kolorze. Kamień łączy się z licznymi elementami drewnianymi. Wnętrze domu jest przestronne i pełne światła. Na podłodze architekci również zastosowali kremowy polerowany marmur. To w salonie. W sypialniach na podłodze znalazł się dąb Havanna.

Warto podkreślić, że kuchnia, z-Cero też została wykonana z drewna i białego corianu. Meble w domu łączy wspólny styl charakteryzujący się prostotą i elegancją zarazem. Kolor biały, dominujący we wnętrzach domu, miesza się z cieplejszych tonami brązów i szarości. Rozkład domu rozplanowani na trzech poziomach. Pierwsze piętro ma trzy pokoje z łazienką. Na parterze znajduje się duży salon, toaleta, kuchnia ze spiżarnią oraz przestronna sypialnia z garderobą. W piwnicy znajduje się garaż, pomieszczenie gospodarcze i inne udogodnienia.

>>Więcej projektów pracowni na a-cero.com

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: A - cero
Data publikacji: 27.07.2012 12:36

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!