archirama.pl

Dom w stylu graffiti. Przenieść street art do architektury. Czyli jak hip hop zainspirował architekta

The Hive, dom w stylu graffiti to projekt australijskiego architekta. Elementy graffiti i hip hop – owe motywy można znaleźć w elewacji i wnętrzach budynku. Zobacz zdjęcia wyjątkowego domu zbudowanego w stylu graffiti.

Dom w stylu Graffiti 13

The Hive Apartment to dom i jego wnętrza inspirowane projektami graffiti.

Fot: Patrick Rodriguez and Zvi Belling

Street Art i grafficiarze stali się inspiracją dla projektu architektonicznego domu. Projektant uwiecznił w elewacji budynku sztukę ulicy za pomocą betonu. The Hive Apartamenty Graffiti to budynek inspirowany sztuką graffiti. Projekt został stworzony przez australijskiego architekta Zvi Belling. Dom jest pierwszym z serii budynków w stylu Hip Hop zaprojektowanych przez ITN Architekci.

>>Projekt domu chmury, czyli jak przebudować stary dom

Projekt to wspólne dzieło opracowane przez architekta Zvi Belling i 'Prowla' z Rock Da City - grupy grafitti. Architekt i grafficiarz obecnie mieszkają w budynku. Podstawowym materiałem budowlanym, którego powstał dom w stylu graffiti jest beton. Właśnie z tego materiału zostały stworzone strzałki i elementy graffiti stanowiące fasadę budynku. Wzory wykorzystane na elewacji budynku pojawiają się w różnych wariacjach w innych miejscach budynku również w jego wnętrzach. Te nawiązują do science fiction. Kształty okien kojarzące się ze statkami kosmicznymi i liczne strzałki sugerują te nawiązania.

Architekci: ITN Architects
Projekt: Zvi Belling
Współpraca: Silas Gibson; Jenny Cham;
Atsushi Kubota
Wsparcie graffiti: Prowla - RDC Crew Melbourne
Wykonawca: Kalitek Constructions

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Patrick Rodriguez and Zvi Belling
Data publikacji: 9.08.2012 15:55

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!