archirama.pl

Dom w stylu nowoczesny. Siedem kilometrów pasków na elewacji

„Paskowy dom” w stylu nowoczesnym jest położony w holenderskim Leiden. Jak nietrudno się domyślić, bierze swoją nazwę od charakteryzujących poziomych pasków wyrzeźbionych głęboko w fasadzie.

Holenderski dom w Paski

Prosta bryła z niebanalną elewacją

Fot: GAAGA

Niewielki dom zaprojektowała pracownia GAAGA. Bardzo prostą bryłę w stylu nowoczesnym ożywiają wyrzeźbione w elewacji paski. W sumie rowki mają 7 kilometrów długości.

Nowoczesny styl w paski

Budynek ma trzy kondygnacje. Nowoczesne wnętrze domu jest wypełnione śiwatłem słonecznym. Idąc w górę funkcje mają coraz bardziej prywatny charakter. Na parterze znajduje się przestrzeń biurowa i patio, wyżej znajduje się kuchnia i salon z jadalnią, natomiast na piętrze zostały umieszczone dwie sypialnie i łazienka.

Centralnym punktem domu pustka położona wzdłuż północnej ściany. Łączy dwa górne piętra, a ogromne okno na górze pozwala rozświetlić wnętrza światłem słonecznym.

Autor: mjc
Zdjęcia: GAAGA
Data publikacji: 27.09.2012 10:52

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!