Architektura
ARCHITEKTURA
Domy z kontenerów. Przedszkola z kontenerów

Domy i przedszkola z kontenerów. Kraków nie chce przedszkoli w kontenerach

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Krakowscy urzędnicy nie chcą budować przedszkoli w kontenerach. Budownictwo kontenerowestosują Szwajcarzy. Po nich do przedszkoli w kontenerach przekonał się niedawno Wrocław. Jak powstają pierwsze przedszkola w kontenerach.   

„Gazeta Wyborcza Kraków” przypomina o problemach miasta z miejscami w przedszkolach i wskazuje na przykład Wrocławia, który zdecydował się na budowanie miejskich przedszkoli w systemie budownictwa kontenerowego. Dzięki planowanym przedszkolom w kontenerach Wrocław zyska nawet 850 miejsc.

>> Domy z kontenerów - zalety, wady, koszty budowy

>>Wrocław buduje przedszkole z kontenerów

Mimo to krakowscy urzędnicy nie palą się do budowy przedszkoli w kontenerach. A gazeta wylicza: przedszkole w kontenerze można postawić w niespełna sześć tygodni. Pomieszczenia w niczym nie ustępują standardem tradycyjnym, murowanym budynkom. No, może cena wybudowania kontenerowego przedszkola jest o wiele niższa niż tego z cegieł i betonu. W razie potrzeby takie przedszkole z kontenerów można w miarę szybko rozebrać i przenieść w inne miejsce.

W Polsce wiele osób wciąż nie jest przekonanych do idei budownictwa kontenerowego. Być może taka architektura kojarzy się z osiedlami socjalnymi czy robotnikami budowlanymi. Tymczasem budynków użyteczności publicznej z kontenerów nie wstydzą się bogate kraje jak Szwajcaria, Wielka Brytania czy Holandia.

>>Zobacz dom wybudowany z kontenerów transportowych 

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 18.04.2012 13:35
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.