Architektura
ARCHITEKTURA
Domy z kontenerów. Przedszkola z kontenerów

Domy i przedszkola z kontenerów. Kraków nie chce przedszkoli w kontenerach

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Krakowscy urzędnicy nie chcą budować przedszkoli w kontenerach. Budownictwo kontenerowestosują Szwajcarzy. Po nich do przedszkoli w kontenerach przekonał się niedawno Wrocław. Jak powstają pierwsze przedszkola w kontenerach.   

„Gazeta Wyborcza Kraków” przypomina o problemach miasta z miejscami w przedszkolach i wskazuje na przykład Wrocławia, który zdecydował się na budowanie miejskich przedszkoli w systemie budownictwa kontenerowego. Dzięki planowanym przedszkolom w kontenerach Wrocław zyska nawet 850 miejsc.

>> Domy z kontenerów - zalety, wady, koszty budowy

>>Wrocław buduje przedszkole z kontenerów

Mimo to krakowscy urzędnicy nie palą się do budowy przedszkoli w kontenerach. A gazeta wylicza: przedszkole w kontenerze można postawić w niespełna sześć tygodni. Pomieszczenia w niczym nie ustępują standardem tradycyjnym, murowanym budynkom. No, może cena wybudowania kontenerowego przedszkola jest o wiele niższa niż tego z cegieł i betonu. W razie potrzeby takie przedszkole z kontenerów można w miarę szybko rozebrać i przenieść w inne miejsce.

W Polsce wiele osób wciąż nie jest przekonanych do idei budownictwa kontenerowego. Być może taka architektura kojarzy się z osiedlami socjalnymi czy robotnikami budowlanymi. Tymczasem budynków użyteczności publicznej z kontenerów nie wstydzą się bogate kraje jak Szwajcaria, Wielka Brytania czy Holandia.

>>Zobacz dom wybudowany z kontenerów transportowych 

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 18.04.2012 13:35
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.