Architektura
ARCHITEKTURA

Domy na wodzie, domy w kosmosie. Konkurs

  • Komentarze

Konkurs architektoniczny: wodny świat

Trzecia edycja konkursu architektonicznego Fundacji Jacquesa Rougerie

Fot: Materiały prasowe Fundacji Jacquesa Rougerie

Konkurs architektoniczny Fundacji Jacquesa Rougerie to poszukiwanie rozwiązań dla przyszłości: architektury morskiej i podwodnej, projektów kosmicznych stacji i innych futurystycznych brył

Architektura przyszłości: świat pod wodą

Francuski architekt Jacques Rougerie od lat marzy o powrocie ludzkości do oceanu. Oczywiście na morzach już teraz bywa tłoczno. Ale projektantowi nie chodzi o morskie ciężarówki-tankowce, czy wycieczkowce pływające po Karaibach. Mary raczej o pływających miastach, wodnych farmach i stacjach badawczych. Jego pomysły inspirowały twórców serialu SeaQuest z lat 90. ubiegłego wieku. Choć świat serialu pozostał s-f, poważnie mówi się o eksploatacji bogactw naturalnych na większą niż dotąd skalę. Z kolei budownictwo dostosowane do rosnącego poziomu morza jest już w niektórych krajach częścią normalnej rynkowej oferty, a holenderska moda na domy na wodzie dociera także do Polski.

  • 1
  • 2
przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K.Z.
Zdjęcia: Materiały prasowe Fundacji Jacquesa Rougerie
Data publikacji: 16.05.2016 14:54
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.